Błąd z nijakiej przyczyny

Mam wielki problem. Chodze na Windowsie. Zdarzyło mi się już drugi raz że gdy przeglądałem sobie strone internetową i wcisnąłem przycisk “d” to mi sie firefox zminimalizował !!

Nie rozumiem… Powiedz wyraźnie, wszystko po kolei.

przeglądam se stron internetowa wciskam przycisk d (mam firefoxa 3 ) i firefox sie minimalizuje. wciskam r mój komputer sie włącza :frowning: ■■■ ?? wyłanczam firefoxa i go włączam i juz jest normalnie

Może jakiś syf. Wrzuć logi z HJ. (instukcja na forum)

Jeszcze sprubuje przeskanować paroma programami

//Edit: Znalazło duzo niebezpiecznych wpisów w rejestrze, usunąłem je może to pomoże…

Jakim programem skanowałeś ?

Registry mechanic

??

Wszystko trzeba podstawiać pod nos :slight_smile: ?

viewtopic.php?f=16&t=36654

sprawdzone

To chyba nie jest cały log. Skopiuj wszystko co ci pokazał

Aj sorka nie zauważyłem suwaka po prawej stronie .

to jest wszystko

fix w hijackthis

Podaj log z Combofix

ComboFix 08-08-14.02 - mg 2008-08-15 8:58:30.1 - NTFSx86

Log wyglada na czysty

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Skanowanie przy użyciu następujących baz danych rozszerzone

Skanuj archiwa tak

Skanuj pocztowe bazy danych tak

Obszar skanowania Mój komputer

A:\

C:\

D:\

E:\

F:\

G:\

Statystyki skanowania

Liczba skanowanych obiektów 113109

Liczba wykrytych wirusów 1

Liczba zainfekowanych obiektów 5

Liczba podejrzanych obiektów 0

Czas trwania skanowania 01:33:17


Nazwa zainfekowanego obiektu Nazwa wirusa Ostatnie działanie

C:\Documents and Settings\LocalService\Cookies\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\NTUSER.DAT Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\ntuser.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\Ustawienia lokalne\Historia\History.IE5\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\LocalService\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Cookies\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\cert8.db Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\content-prefs.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\cookies.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\downloads.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\formhistory.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\key3.db Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\parent.lock Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\permissions.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\places.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\places.sqlite-journal Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bku1h4qy.default\search.sqlite Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\NTUSER.DAT Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\ntuser.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Ustawienia lokalne\Historia\History.IE5\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Ustawienia lokalne\Historia\History.IE5\MSHist012008081520080816\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\mg\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\index.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\NetworkService\NTUSER.DAT Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\NetworkService\ntuser.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\NetworkService\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat Object is locked pominięty

C:\Documents and Settings\NetworkService\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\aswResp.dat Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\Avast4.db Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\log\AshWebSv.ws Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\log\aswMaiSv.log Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\log\nshield.log Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\log\selfdef.log Object is locked pominięty

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\report\Osłona rezydentna.txt Object is locked pominięty

C:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\Debug\PASSWD.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\SchedLgU.Txt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\ReportingEvents.log Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\Antivirus.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\AppEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\default Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\DEFAULT.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\ODiag.evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\OSession.evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SAM Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SAM.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SecEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\software Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SOFTWARE.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SysEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\system Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SYSTEM.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\drivers\dtscsi.sys Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\h323log.txt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\INDEX.BTR Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\INDEX.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING.VER Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING1.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING2.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\OBJECTS.DATA Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\OBJECTS.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\Temp\Perflib_Perfdata_634.dat Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\Temp\_avast4_\Webshlock.txt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log Object is locked pominięty

D:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase Object is locked pominięty

E:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase Object is locked pominięty

E:\System Volume Information\_restore{E1FE2B62-A31C-4DDB-BB1A-1BFA83CB88F2}\RP235\change.log Object is locked pominięty

F:\instalki\BearShareV6.exe/WISE0105.BIN/stream/data0005 Zainfekowanych: not-a-virus:AdWare.Win32.Mostofate.j pominięty

F:\instalki\BearShareV6.exe/WISE0105.BIN/stream Zainfekowanych: not-a-virus:AdWare.Win32.Mostofate.j pominięty

F:\instalki\BearShareV6.exe/WISE0105.BIN Zainfekowanych: not-a-virus:AdWare.Win32.Mostofate.j pominięty

F:\instalki\BearShareV6.exe WiseSFX: zainfekowany - 3 pominięty

F:\instalki\BearShareV6.exe WiseSFXDropper: zainfekowany - 3 pominięty

F:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase Object is locked pominięty

F:\System Volume Information\_restore{E1FE2B62-A31C-4DDB-BB1A-1BFA83CB88F2}\RP235\change.log Object is locked pominięty

Proces skanowania został zakończony.

Usuń to:

F:\instalki\BearShareV6.exe

:slight_smile:

Usunąłem i nadal to samo :cry: :cry:

To już nie jest wina syfu, niestety

NO to co mam robić?? CHYBA oddam jakiemuś informatykowi :cry: :cry:

eDIT: wIECIE CO TRZEBA BYLO ZROBIĆ ?? sterowniki do klawiatury xD