Błąd z wysyłaniem maili ze strony PHP

  1. nie pisz na czerwono

  2. obejmuj kod znacznikami CODE bo się go znacznie łatwiej i przyjemniej czyta ;/

  3. gdzie to uruchamiasz? czy serwer ma w ogóle dostępną funkcję mail(), czy safe mode jest wyłączony? (jeśli jest włączony to niepoprawnie odwołujesz się do zmiennych $tresc i $email w pliku mail.php)

Stronę założyłem na YoYo. A z tym

to o co chodzi. Jak już mówiłem

safe mode to tryb bezpieczny php, utrudniający niepowołanym dostęp do niektórych danych, dlatego dane wysyłane metodą POST jak w Twoim formularzu nie są dostępne przez ich nazwę, a przez odpowiednią tablicę superglobalną, w tym przypadku $_POST[‘tresc’] oraz $_POST[‘email’]

dodatkowo mail() na yoyo.pl ma jakieś ograniczenia, o ile się orientuję 10 na godzinę, może eksperymentując przekroczyłeś ten limit

dodatkowo pokazana przez Ciebie struktura pliku mail.php jest trochę bezsensu, gdyż pokaże napis niezależnie od tego czy maila udało się wysłać czy nie, należało by poprzez if sprawdzić jeszcze czy mail został wysłany czy też nie

Airborn możesz zamieścić ten skrypt tutaj, bo przekształciłem go według twoich wskazówek, ale i tak nie działa.

Najprostsza wersja…

adpawl Plik mail.php wygląda dokładnie tak samo jak u ciebie, a i tak wyskakuje błąd

Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE, expecting T_STRING or T_VARIABLE or T_NUM_STRING in ...

Najlepiej zamieśćcie tutaj sprawdzone skrypty (np. ze swoich stron).

Ach, to z pośpiechu…

Powinno być tak …oczywiście można by jeszcze dodać htmlspecialchars itd.:

adpawl Nie wyskakują żadne błędy, ale mail nie jest dostarczony. Przekształcałem go na różne sposoby, ale nic z tego. Więc może

Yoyo ma najprawdopodobniej funkcję mail(); zablokowaną, dlatego nie możesz wysłać.

Sharapova jak to mówią, nie wiesz, nie pisz, mail() jest na yoyo dostępny, lecz ograniczony do 10 maili na godzinę