Bład zapisu na dysku

W trakcie przgrywania pliku - dużego ok 700MB pojawił mi się komunikat na niebieskim tle Bład zapisu na dysku C, i komp się zawiesił

Czy jest to spowodowane fizycznym błedem na HDD, jeżeli tak, to jak wyeliminowac błedne sektory? Jakieś programy diagnostyczne?

Wcześniej miałem problem, że po zaznaczeniu jdenego pliku dysk sie zawieszał i wydwał dziwne piski, nadgrałem na ten plik taki sam i wydawało mi się, że problem zniknął, ale wydaje mi się, że to może być związane z jakimis błedami na dysku.

Scandisk gruntowny wiesza się po pewnym czasie i nie moge przejśc przez cały dysk

System Win98

Z góry dziękuję

Sprawdz:

http://www.pobieralnia.pl/index.php/item-show/3af/

Lub zabootuj kompa z dyskietki startowej WIN98/SE/ME i zrób scandisk wszystkich partycji i scandisk gruntowny - może już masz bad sectory na dysku.

komenda scandisk c: po scandisk spacja.

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową 80 żyłową.

Sprawdź tryby pracy dysku i napędów(DMA).

Użyłem programu i ze strony producenta dysku, i zamieszczony powyżej, jak równiez scandiska gruntownego i wszystkie wieszaja się na na tych samych sektorach. HDD regenerator wykazał bad sectory. W jak sposób można je omijać przy zapisywaniu danych?

Czy format HDD coś pomoże? Chociaz to ostateczność (wiadomo instalacja wszytskiego nanowo) może znacie jakieś programy, które w takiej sytuacji pomogą.

Często gdy komoputer długo pracuje zawiesza się i z dysku dochodzą powtarzające sie trzaski. No i wtedy tylko twarde wyłączenie pomaga.

Jak te programy nie dają rady to:

Zrób jak najszybciej kopie danych,bo chyba z dysku to już nic nie będzie,serwis lub nowy.

Można spróbować tak,zdjąć partycje z całego dysku,utworzyć nowe i sformatować,program naprawi lub wyłączy z użytku uszkodzone sektory dysku.

Zobacz ten program - podobno dobry.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243