Błąd zapisu obrazka

Witam

Mam obrazki które chcę zapisywać w wielkości do 261 MB a mój komputer da rady zapisać do max 200 MB bo potem wywala brak pamięci ram mam aż 4 GB ramu i dziwne że to nie wystarcza czy dokupienie 4 GB ramu by rozwiązało sprawę czy to może potrzeba lepszej karty graficznej moja ma około 2 lata i 4 miesiące wtedy to była najlepsza czy to może ona nie da rady przetworzyć tych obrzaków proszę o pomoc .

Napisz jaki system operacyjny co to dokładnie za karta graficzna jakiego programu używasz który ci nie chce zapisać powyżej 200MB, do jakiego formatu próbujesz zapisać itd

System operacyjny XP profesional program który nie chce zapisać to nero expres i jego edytor obrazów chcę zapisać jako bmp i to daje max 200 MB potem wywala błąd karta graficzna nie wiem jaką mam wiem że była kupiona w gródniu 2008 i wtedy była najlepsza dostępna przynajmniej sprzedawca tak twierdził . Mi nie zależy w jakim formacie będzie obraz aby dał się max w minutę otworzyć na każdym komputerze bez problemu miał ponad 251 MB bo te obrazy 200 MB otwierają mi się szybko i bez problemów ale brakuje 50 MB i dlatego jest nie dobry .

próbowałeś odpalać w innym programie i podejmowałeś próbę zapisu ? czy rzeczywiście masz potrzebę zapisywania tak dużych obrazów ?

Próbowałem jeszcze w paint to zrobić ale jest to samo a potrzebne mi są obrazki właśnie w takich dużych rozmiarach .