Błagam pomocy! Zawieszą się pulpit w Windows 7

(Pawcioziomal) #1

Witam. Mam ogromny problem którego w żaden sposób nie mogę rozwiązać. Mianowicie po zalogowaniu się na swoje konto w laptopie ( DELL Inspiron M501R) zawieszą się pulpit. Przez jakieś 20 sekund wszystko działa normalnie. Mogę uruchomić jakiś program jednakże później nie mogę nic kliknąć, myszka działa ale nie jest aktywna, nie mogę uruchomić żadnego programu. Ciągle się ładuje. Bez problemu działa ctrl+alt+del i podczas wylogowywania się czasami przez dłuższą chwilę pojawia się okno z programami które nie zostały zamknięte i w momencie kiedy dam anuluj komputer działa normalnie tak jak zawsze, gdy uruchamiam awaryjnie także wszystko super działa. Dziwne jest też to, że wszystkie inne konta na laptopie działają bez zarzutu, założyłem nawet drugie konto administratora kiedy wbiłem się na pierwotne konto i tu wszystko pięknie działa. Przeskanowałem komputer takimi programami jak: Malwarebytes Anti-Malware, ESET NOD 32, ComboFix i dalej nic to nie dało. Jeżeli trzeba to mogę przesłać raport z Combofixa. Bardzo proszę o szybką pomoc.

(Bogdan_G) #2

Po co zaraz combofix? Poczytaj pierwsze tematy z działu bezpieczeństwo. Na tym koncie pobierz i uruchom adwcleaner z opcji usuwanie, potem pobierz roguekiller i uruchom. Na win7 uruchamiasz jako admin. Wykonujesz w kolejności: skanowanie, usuwanie, i kolejno naprawy z menu z prawej strony. Potem restart. Logi będą na pulpicie. Dasz ten drugi z usuwania. Potem zrobisz skanowanie malwarebytesem antimalware, przy instalacji odznacz okres próbny. Gdy problemy nie ustąpią, dajesz dwa logi - OTL i Extras.

(ra-v) #3

Najszybszą metodą wg mnie jest pójście tą drogą co wyżej - założenie nowego konta, przeniesienie podstawowych danych na nowe konto, a następnie usunięcie starego konta.

Możliwe że coś w rejestrze mu się pomieszało albo jakiś program uruchomiony w tle ma skopaną konfigurację. Szkoda czasu na szukanie.

Nie pracuj na koncie admina na co dzień.

(falcon89) #4

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 (wykonaj w trybie awaryjnym).

Odinstaluj NOD’a i w trybie awaryjnym użyj ESET Uninstaller

(Pawcioziomal) #5

Oto logi ze skanowania :

OTL: http://www.wklej.org/id/1042751/

Extras: http://www.wklej.org/id/1042753/