Blaszak do 2700, sprecyzowane wymagania

Witam. W niedługim czasie zamierzam zmienić sprzęt. Tak jak w temacie - nieprzekraczalna granica do 2700zł. Zacznę może od tego, co mam.

Mam:

  • Amacrox Warrior AX500-A (460W)

  • Napędy

  • Kartę dźwiękową, sieciówkę

Chcę mieć:

  • Core2 Duo E6850 3,00GHz BOX

  • Dysk 160GB, nie mniejszy nie większy

  • 2X 1GB RAM 800MHz

No i potrzebuję do tego dobrać płytę i kartę graficzną. Dysk też nie wiem jaki, konkretny model musiałbym znać :wink: RAM wymyśliłem od GoodRAM, tylko nie wiem czy Standard czy Pro? Komp nigdy nie będzie kręcony. Sprzęt powiedzmy, że pod gry. Tylko proszę wszelkich znawców, aby mi tu nie płakali, że procek za mocny i przez to nie wystarczy na dobrą grafę i mi nie pójdzie Crysis w 2560x1600 :stuck_out_tongue: Myślę, że 8800GTS by mi wystarczyła, aczkolwiek mogę poczekać aż stanieje 8800GT i taką wziąć :clever:

Najważniejsze pytanie na sam początek: czy zasilacz pociągnie to wszystko, czy trzeba zarzucić nowy?

No i w tym miejscu proszę o rady, uwagi, gotowe konfiguracje itp. (tylko przemyślane). Z góry dzięki za pomoc.

po tym zdaniu widać jaki z ciebie pseudoznawca tematu :-).

pociągnie

foxconn,msi na chipsecie p35 (intel)

twój wymarzony CPU

2x1gb patriot llk 800 lub jak znajdziesz goodramy pro900 a nawet pro1066

wd seria AAKS/seagate seria 10 320GB sata2

8800gt !!

buda ??

ewentualnie chłodzenie dodatkowe.

Foxconn P35A lub MSI P35 Neo2-FR/FIR

Dysk Samsung 160GB 8MB cache SATAII lub Seagate Baracuda 7200.10 160GB SATAII.

Bierz A-DATA EE 800MHz CL4, OCZ rev.2 800MHz CL4 lub Patriot LLK 800MHz CL4.

Zasilacz powinien starczyć przy grafie GF8800GT 512MB lub GF8800GTS.

Kupowanie 8800GTS jest nie opłacalne, lepiej brać 8800GT mniej prądu ciągnie i jest wydajniejsza lub poczekaj na nowe 8800GTS 512MB.

A można wiedzieć o co ci chodzi? :roll: Tak, nie znam się (nigdzie nie napisałem, że jest inaczej), dlatego proszę o pomoc przy złożeniu tego kompa. 8800GTS ma taką ilość tych wszystkich Pixel-cudów o których nie śniłem, więc myślę, że by mi wystarczyła. A że 8800GT jest lepsza to wiem, więc nie przyczepiaj mi durnych etykietek tylko skup się na temacie :roll:

Nie, luzem go będę trzymał. Jasne, że będzie, ale interesują mnie w tym momencie same bebechy :clever:

w tym funduszu zmieścisz się z 8800gt

Abit IP35-E / Foxconn P35A

Core 2 Duo E6750

WD Caviar WD3200AAKS

GeForce 8800GT 512mb

2GB OCZ Platinum rev2 800MHz CL4

zasilacz pociągnie bez problemu… jeśli chcesz mieć chłodną i cichą kartę to do 8800gt dokupić NV Silencer 5 rev3 za ~15zł

HD3870 do 8800gt daleko:

czytaj:

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

a 2x 3850 wyjdzie drożej od 8800gt a wydajność pewnie będzie porównywalna lub niższa, na dodatek 2 karty będą ciągnąc więcej prądu :stuck_out_tongue:

GT jest w tej samej cenie co GTS to nie widzę sensu kupować gorszej karty jak można mieć wydajniejszą kartę za tą samą kwotę.

Po co mu polecacie takie spore dyski jak on chce dysk max 160GB ??

Akurat tam, gdzie sprawdzam ceny GT jest 200zł droższa, ale luz, już kumam :stuck_out_tongue:

No właśnie, interesuje mnie tylko 160GB :stuck_out_tongue:

dla mnie ten test nie jest wiarygodny :slight_smile: zresztą różnica 10% jest jak dla mnie niewielka to raz a 2 ati obniżyła ceny kart w usa kwestia czasu gdy ich cena spadnie oraz trudna dostępność przestanie być problemem

w nowszych pozycjach na pewno w cf będzie wydajniej. są testy (czy wiarygodne - nie wiem)

http://en.expreview.com/?p=53&page=3

wzrost jest olbrzymi w wypadku CF - podobnie będzie z 50tką.

test pojedynczej :

http://www.vr-zone.com/articles/PowerCo … 406-5.html

jest, karta ni została dostarczona przez AMD, została zakupione za prywatne pieniądze Chrisa. Test w 100% autentyczny, a że jest tak a nie inaczej to nie jego wina…

10%? :lol: w co niektórych grach jest to nawet 100% różnicy, praktycznie za tę samą cenę…

średnio 30% różnicy w Polsce praktycznie za tę samą cenę…

jeśli jedna jest mniej wydajna to brać też pod uwagę hd3870 CF vs gf 8800sli… SLI wygra…

G92 jest chipem wydajniejszym i lepiej zaprojektowanym od RV670, co prawda więcej się grzeje (ma 65nm a rv670 55nm) ale mimo to ma dużo wyższą wydajność…

co do testów to zarówno phenom jak i rv670 wyglądają pięknie jeśli kartę dostarcza AMD, i te testy wiarygodne nie są, są nadciąganie (porównaj np phenoma na pclab i na egieldzie)

nie ma co, 8800gt jest bardziej opłacalne i wydajniejsze. HD3870 kosztuje w Polsce ~900zł a 8800gt ~1000zł, przy czym warto dołożyć te 100zł i cieszyć się sporo większą wydajnością…

No dobrze panowie, powiedzmy, że już prawie wszystko jest jasne 8) Jeszcze tylko trzy pytanka.

Lepiej tego Abita czy Foxconna? I którego Foxconna, jeśli już? Bo z tego, co widzę są P35A, P35A-S i P35AX-S :shock: A może to to samo?

I co z tym dyskiem? :wink: Tak jak pisałem - tylko 160GB. Nie wiem tylko jaki model, czy ATA, SATA, SATA II, no nie mam pojęcia, nie znam się. Proszę o konkretny, jakiś dobry model :mrgreen: Dobrze byłoby, gdyby nie był zbyt głośny.

jeśli nie będziesz kręcił to ierz Abit IP35-E, jest tańszy od foxconna.

co do dysku…

jeśli chcesz coś cichego za małe pieniądze to bierz coś od Samsunga SATA II 8mb cache np model. HD161HJ

czyli wyszło nam coś takiego…

Core 2 Duo E6750

Abit IP35-E

2GB OCZ Platinum rev2 800MHz CL4

Samsung HD161HJ 160GB SATA II

GeForce 8800GT 512mb
  • to co masz

myślę, że się zmieścisz a z wydajności komputera będziesz zadowolony…

No i wszystko :wink: Dziękuję bardzo za pomoc.