Błędne adresy po dhcp

Witam, mam problem z dhcp.

Dhcp rozdaje mi nie właściwe adresy. Sieć ok. 30 komputerów i router. W sieci mam drukarki podłączone do lanu.

Jedna z nich hp lj cp 1025nw nie chce drukować w sieci w wydruku strony testowej ma przydzielony adres po dhcp 192.168.0.158. Na routerze dhcp ma ustawione adresy od 192.168.1.180-190. Wszystko jeszcze miesiąc temu działało bez zarzutu. Nie mogę też ustawić automatycznego ip w komputerze . Po wpisaniu w cmd ipconfig mam ip 192.168.2.133, 137 i tak dalej. Podmieniłem już trzeci router i to samo. Pozostałe urządzenia mają stałe adresy IP.

lukasfigo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

rozumiem, że na routerze jest serwer DHCP - napisz co to jest za router. Czy są jakieś VLANY?

Dobrą praktyką jest nadawanie drukarce statycznego adresu IP oraz zrobienie rezerwacji na podstawie MAC adresów. Skoro ze strony konfiguracyjnej wynika że adres drukarki to:192.168.0.158 spróbuj się do niej podłączyć za pomocą interfejsu webowego. Przestaw adresację na statyczną na jeden konkretny adres (a nie na pulę adresów - tak przynajmniej wywnioskowałem z opisu). Jak się domyślam, drukarka została zainstalowana lokalnie poprzez dodanie lokalnego portu TCP-IP

hmm a jak masz skonfigurowany serwer DHCP?

Co to za router i jak podłączone są te komputery?

Jaka maska jest przypisana dla tych adresów?

System na to nie pozwala?

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poleceń z komputera, na którym wszystko działa i wyniki z komputera, na którym jest problem.

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

netsh firewall show config

Witam, problem rozwiązany. Kupiłem nowy router i switche. okazało się ,że była petla.

Pozdrawiam