Bledne dzialanie dysku, psujace sie archiwa, pliki

(Raziu7) #1

Witam, mam nastepujacy problem z jednym ze swoich dyskow twardych.

Kiedys gdy wlaczylem kompa przez ekran zaczely sie przewijac $ i inne tego typu znaki. Probowalem go kilka razy wlaczyc, poniewaz nic to nie pomoglo, sformatowalem go.

Obecnie gdy probuje cos na niego sciagnac np. archiwum *.rar nie da sie tego wypakowac ( wyskakuja bledy), gdy zainstaluje jakas gre, rowniez po pewnym czasie jest ona tylko i wylacznie do odinstalowania, poniewaz tak jakby psuje sie od wewnatrz.

Probowalem kilku formatow, nawet instalowalem na tym dysku winde od nowa, nic jednak nie pomaga.

Sciagnalem kilka programow do sprawdzania HDD, kazdy pokazuje, ze dysk jest zdrowy (brak jakichkolwiek bledow itp)

Za bardzo nie wiem czy da sie zrobic jeszcze cokolwiek, praca na 40gb w dzisiejszych czasach nie jest zbyt komfortowa ;p

Sam w glowie mam jeszcze tylko jedna mozliwosc, podmienic tzw ''szmaty'', moze ta do ktorej jest podpiety ten HDD akurat padla.

Bo, czy zle ustawienie zworki moze powodowac cos takiego? (Obecnie dysk nie jest masterem - nie bylo by to mozliwe przy takich bledach)

Co jeszcze polecacie? Jakis program?

Tiempo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif