Błędne działanie livebox'a

(Ziomek1077) #1

Witam, mam problem z wymienionym w tytule modemem tj. gdy włączę komputer modem powinien być już gotowy do pracy ponieważ automatycznie ustanawia połączenie lecz dioda która powinna się świecić przy modemie od wtyczki kabla między modemem a komputerem nie świeci się i aby się zaświeciła czyli ustanowiło się połączenie itp muszę około 6ciu razy wyciągać i wkładać kabel aż dioda się zaświeci. Nie wiem w czym leży problem, jest on od początku posiadania modemu a mam go od niedawna, dzwoniłem do tp ale oni mi kazali odinstalować zainstalować czyli standardowa procedura u nich która w tym przypadku nie pomogła.

Porszę o pomoc, pozdrawiam

(Niejan) #2

Cześć!. Do końca 2009r , miałem neostrade i liveboxa.Z sieci wyłączałem go bardzo rzadko , a wtedy gdy był włączony ,to był i zsynchronizowany i wszystkie diody co powinny świecić to świeciły na zielono. Niezależnie od tego czy komputer jest właczony czy nie. Natomiast gdy raz na jakiś cza wyłączyłem livebox z zasilania ,to po ponownym włączeniu zasilania ,

czekałem aż livebox się zsynchronizuje i połączy z internetem ,czli zapalą się wszystkie diody na zielono . Dopiero wtedy brałem się za załączanie komputera.

Pozdrawiam-niejan .

(Agatonster) #3

ziomek1007 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kpc21) #4

Prawdopodobnie w linii.

Masz prawidłowo założone mikrofiltry w miejscu, gdzie następuje rozdzielenie sygnału na telefon i Internet?

Powinny one znaleźć się tam, gdzie następuje rozdzielenie sygnału. Kabelek z wtyczką powinien znaleźć się po stronie TPSA, a gniazdko w filtrze po twojej.

Jeśli prawidłowa instalacja filtrów, ew. podłączenie do linii jedynie routera, nie pomoże, dzwonisz na 800102102 i zgłaszasz awarię. Ma przyjść monter i sprawdzić stan linii. Napisz jeszcze, czy jak rozmawiasz przez telefon, masz w słuchawce jakieś trzaski.

(Frog) #5

OT - kosz.