Błędne sektory na dysku

posiadam dysk 120 gb wd ma chyba 111gb ale pewnego razu nie mogłem go odtworzyć na nim miałem wszytko system itp niewiem czy sie wypalił czy dlatego że nie formatowałem go anie nie defragmentowałem można go jakoś spróbować naprawić??

spróbuj programem hdd regenerator.

Serdecznie polecam ten program, potrafi zdziałać cuda. Niestety wersja demo “ratuje” tylko jeden sektor na sesję, później reset kompa i można regenerować następny itd. itd.

ten hdd regenerator moze i potrafi “usunąć” te badsektory ale nie zapobiegnie żeby cały dysk się dalej nie poszerzał o nowe, ja miałem z 2gb badsektorów i cieszyłem się że je hdd regeneratorem “wywaliłem” ale teraz mam ich dużo dużo więcej i nic im nie pomogło tylko odłączenie części dysku z tymi badsektorami

a tak btw to mój dysk, skan z przed miesiąca: hdd_debe1.jpg

jaki masz zasilacz ?? wklej SMART (zakładka HEALTH) z tego programu - wnioski są jednoznaczne - twój dysk się sypie. możesz jeszcze zrobić low level format.

jeśli to do mnie pytanie :slight_smile: to zasilacz mam taki jak w podpisie a oto screen z health:

hdd2_f2e26.jpg

o a low level format to już robiłem w wakacje i nic nie pomogło

szanowny kolego zacznij od wymiany zasilacza, bo to on może sprawiać problemy z dyskiem oraz wpływać na pojawianie się badów !!

Ja mam coś takiego co wy na to

hdtune_health_wdc_wd1200bb-00caa1_d15c6.png

a tu drugi aktualny dysk na którym działam

hdtune_health_st3160815a_6eeb5.png