Błędnie informacje w dxdiag'u na temat Karty Graficznej

Mam Kare graficzą ASUS GF 9400GT , i na karcie gwarancyjnej jest napisane że mam pamięć 1G DDR2 a w dxdadiagu piszę że mam 2286 mb (Przybliżona całkowita ilośc pamięci) soro w dxdiagu tak piszę to się jarałem że mam dobra karte graficzną, ale GTA 4 nie che godzić na MAX (Reszta Specyfikacji w Opisie) Prosze o Solidne wytłumaczenie tego zjawiska :smiley: Stery najnowsze WINDOWS 7 :wink:

Nie przypominam sobie wprawdzie karty graficznej GeForce 9400 GT z opcją TurboCache, ale najprawdopodobniej to właśnie taką kartę posiadasz, czyli pozostała pamięć jest dobierana przez sterownik karty graficznej z pamięci RAM w miarę potrzeb, czyli stosownie do obciążenia. Spróbuj jeszcze zaktualizować sterowniki. Być może są przestarzałe i nieprawidłowo raportują rodzaj karty

A co do GTA IV to z taką kartą nie masz czego szukać. Ludzie z wielokrotnie mocniejszymi kartami narzekali na słabą optymalizację tej gry na PC

Weź pod uwagę że najprawdopodobniej mówizsz o NVIDI a moja karta to asus z silnikiem graficzmyn GF9400GT i na asusie może jest TurboCache czyli ta karta ma te opcje a ty o tym nie wiedziałes kazdy kojazy GF odrazu z NVIDIA, ale dziekuję za odpowiedz poaztym terowniki sa pobrane jakies 2 miesiące temu więc najnowosze

Nvidia to producent chipsetu graficznego o nazwie GeForce a nie Asus. Asus tylko buduje grafiki w oparciu o ten chipset

a…

Re-install sterowników i DX’a karty graficznej powinna pomóc.

to jest standard w tym windowsie, coś w rodzaju pliku stronicowania u mnie wyświetla 1011mb.

Wątpie, żeby to coś pomogło.

Czyli że to tylko tak pisze w dx-diagu a naprawde jest 1gb?

Bo z tego co ruzumiem to tak jest. :slight_smile: