Błędny odczyt dysku podczas startu komputera

Witam.

Złożyłem dziś komputer ze starych części odpaliłem GParted LiveCD sformatowałem dysk (ntfs), włożyłem płytkę z Win XP Home i go zainstalowałem tzn. instalowanie przebiegało tylko na tym takim BIOSowskiem niebieskim ekraniku i gdy doszło do ponownego uruchomienia komputera wyskoczył napis "Błąd odczytu dysku. Wciśnij ctrl+alt+del, aby zrestartować i tak w kółko. Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam, MDi.

Jeśli możesz uruchomić system, to korzystając z wiersza polecenia wydaj następujące polecenie:

x - literka partycji, na której ma zostać wykonany chkdsk.

Zaś jeśli nie możesz uruchomić systemu, skorzystaj z konsoli odzyskiwania i korzystając z niej wydaj powyżej przedstawione polecenie.

Podaj dokładne informacje na temat tego, jak podzieliłeś dysk (przedstaw układ partycji) oraz to, co dokładnie chciałeś zrobić korzystając z programu GParted.

Wsadziłem stary dysk 60Gb i go sformatowałem, zrobiłem na nim jedną partycję NTFS i chciałem zainstalować Win XP Home.

Mam ten sam problem. Kupiłem używanego laptopa. Wszystko było ok i nagle komunikat: System windows zostanie zamknięty po poważnym błędzie… Fizyczny zrzut… itd. Dokładnie nie pamiętam… Czarna nie typowa czcionka na niebieskim tle. No i zaczęło się, a właściwie skończyło…:

a co, jeśli nie mogę wystartować kompa?

w fazie BIOSA wyświetla mi się komunikat: PriMaster Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Press F1 to Resume. Gdy kliknę F1 , wyskakuje: Błąd odczytu dysku. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować.

Po restarcie zaczyna się od nowa… Help!