Błędny Plik?

estem nowy na forum(a także zielony w sprawach kompa) a mam pytanie, przy starcie windowsa pokazuje mi się komunikat o błędzie wczytywania tego pliku

C:\WINDOWS\system32\drvhec.dll. W pasku zadań(obok przycisku START widnieje pod napisem RUNDLL). Nie wiem o co w tym chodzi??Może Wy mi pomożecie.

Z góry dziękuje:P

Proszę wkleić log z ComboScan:

:arrow: http://cybertrash.pl/images/tata/ComboS … oScan.html

czyli co mam zrobić, niestety ja nie rozumiem wielu poleceń komputerowych ani tez programów:(

Wygląda na to, że złapałeś trojana. Usuń (przy pomocy narzędzia msconfig [1] albo Autoruns) wpis w autostarcie wskazujący na ten plik, ściągnij i zainstaluj jakiś sprawdzony i wiarygodny program usuwający trojany i program antywirusowy, odłącz (po aktualizacji baz tych programów) komputer od internetu i gruntownie przeskanuj wszystkie dyski.

[1] Start -> Uruchom -> msconfig.exe

Z tego COmboScan:

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 14:51

goomish jaki polecasz program do trojanów??

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT i uruchom go w trybie awaryjnym.

Usuń wpisy HijackThis.

Po wykonaniu wklej log z HijackThis plus z ComboFix. Aby zrobić w nim log należy go uruchomić => nacisnąć klawisz Y => czekać cierpliwie i log powinien być w formie pliku .txt o nazwie combofix na partycji C.

daniellionio proszę objąć logi w tagi

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124529

Usuń wpisy HijackThis.

Tamto u góry mam usunąc z tego programu Hijack This?? Tego ostatniego nie mam:/

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 17:23

Czyli jak jestem tu nowy i nie wiem co i jak??

Tak, uruchamiasz HijackThis => klikasz Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => stawiasz ptaszek przy wpisach:

=> klikasz Fix checked i potwierdzasz usunięcie.

daniellionio byłeś o coś proszony - popraw poprzednią wiadomość z logiem - ujmij go w tagi, tak jak zrobiłeś powyższy, edytując posta, używając opcji Zmień

I co teraz mam zrobić, zrobiłem tego loga w programie ComboFix, mam go w notatniku i teraz co??

Wklej zawartośc na Forum. :mrgreen:

Ale z tym zabawy:P

Dalej co??

Już jest Ok.

Czy komunikat o braku pliku, o którym wspomniałeś w pierwszym poście w dalszym ciągu się pojawia?

Skasuj z dysku ręcznie folder kwarantanny ComboFix’a, w którym zostało umieszczonych kilka szkodliwych rzeczy -> C:\qoobox

Wielkie dzięki:P Juz nie ma tego upierdliwego komunikatu:P Troszke zabawy z tym jest.