Błędy aplikacji, crash

Witam wszystkich,

Zacznę od krótkiego wprowadzenia, bo to dla mnie grubszy case, a chciałbym mieć pewność, że przedstawię problem najbardziej jasno jak się da.

Ściągnąłem z oficjalnej strony Microsoft znany już Windows 7 na zasadach licencji MSDN AA (na użytek akademicki etc.) Klucz dostałem na rok póki co. Zainstalowałem system z bootowalnego pendrive’a. Do tego momentu wszystko działało. Zainstalowałem podstawowe sterowniki z płytki dołączonej do laptopa (MSI ge620DX) oraz aktualne np. NVIDIA z oficjalnej strony. Później kilka rzeczy bez których ciężko się obejść (VLC do filmów, avast, napiprojekt, photoshop, chrome i kilka innych.)

Po czym przypomniałem sobie, że warto update’ować system. Włączyłem więc centrum update i system ściągnął ok. 400 MB łatek. Kiedy przyszło do instalowania to częśc z nich miała status “Failed”. Po ponownym uruchomieniu systemu kolejne “failowały”. Koniec końców sporo z nich udało się “doinstalować”. Ale nagle zaczęły się kolejne problemy z systemem.

Raz na jakiś czas wyskakiwał BlueScreen zaraz po załadowaniu pulpitu. Dużo programów nie uruchamia się, a większości nie można zainstalować i tu pojawia się komunikat “[nazwa_programu] has stopped working”. Wiadomość pojawia się albo po włączeniu instalki programu albo po instalacji, próbując uruchomić aplikację. Nie pomagały re-instalacje, ściąganie innych wersji, włączanie/wyłączanie Windowsowego Firewalla i Avasta oraz skanowanie w poszukiwaniu maleware itp., Poniżej wrzucę kominikaty błędów tych, które miałem ostatnio.

Dodatkowo zastanawia mnie dlaczego w większości przypadków pojawia się nazwa IPHLPAPI.DLL lub Iphlpapi.dll. Próbowałem problem ten według zaleceń z różnych stron naprawic np. “DLL Suite”, ale ten wykrył 239 błędów dll w plikach “locked” czyli nie mógł nic z nimi zrobić. Zastanawiam się, czy będę zmuszony po raz kolejny do czystej instalacji systemu i nie uruchamiania już updateów, czy da się coś zrobić? Bo byłoby to trochę bez sensu jeśli mógłbym mieć system ale nie mógłbym go aktualizować ponieważ prowadzi to do crashowania systemu i failowania aplikacji. Poza tym nadal widzę updaty, które włączane do instalacji system “mieli” i przez 6 godzin ostatnio było “Installing system updates 21 of 28 …”. Byłem zmuszony wyłączyć komputer, ponieważ potrzebuję go do pracy i nie moge liczyć że jeden update zainstaluje się dzisiaj lub za 2 dni :stuck_out_tongue_winking_eye: Jeżeli macie jakieś sugestie proszę się nie krępować ;>

A tutaj zamieściłem skopiowane kilka raportów tych błędów do jednego tekstu z rozróżnieniem na aplikacje które crashowały: http://wklej.to/mTMoL

Edit:

Dodam news’a, że w Safe Mode wszystko działa, instalki się włączają, skype uruchamia itd… czy to może coś zmienia?