Błędy, Bluescreeny i zawiechy. Atak robala?


(Pkaczalko) #1

Witam,

od 2 tygodni borykam się z problemami mojego laptopa.

Do rzeczy:

  • Win 7 i problem z bluescreen`em. Przeinstalowałem system i niestety dane przekopiowane na dysk zewnętrzny nie dają się skopiować na dysk systemowy. Niski transfer przesyłu.

Po pewnym czasie spokoju z bluescreen`em znowu pojawił się problem.

  • Teraz jestem po raz kolejny po formacie i instalacji tym razem XP SP2. Problem bluescreena ustąpił póki co ale Kaspersky AV 2010 wykrywa mi co chwilę wirusa MS32DLL.DLL.VBS oraz Worm.VBS.Solow.A czy jakoś tak. Nie da się tego za cholerę usunąć.

Daję logi z combofixa i hijacktshis:

hijackthis: http://wklejto.pl/99766

Combofix http://wklejto.pl/99767


(Pkaczalko) #2

Stąd, że zawirusowany mógł być cały czas dysk zewnętrzny, którego nie formatowałem i na nim mogły być zainfekowane pliki. Poza tym te pliki program wykrywa właśnie m.in. na dysku zewnętrznym. Oczywiście zainstaluje również avasta :slight_smile:


(Agatonster) #3

Kaczaza ,

Proszę zapoznać się z tematem TYTUŁOWANIE TEMATÓW DOTYCZĄCYCH LOGÓW i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pkaczalko) #4

Powróciłem dopiero teraz, ponieważ skanowanie pełne w Dr.Web CureIt trwało u mnie 62 godziny i co najlepsze nie ukończyło się, ponieważ prędkość dysku zewnętrznego była tak niska, że potrwało by to może kolejne 100 godzin.

Uprzednio uruchomiłem USBFixa i według twoich zaleceń wybrałem opcje DELETION lecz niestety za każdym razem program zawieszał się na 52%. Czynność powtarzałem kilkukrotnie i niestety cały czas to samo.

Dr.Web CureIt wykrył 7 infekcji. Wrzucić loga ze skanowania?


(Pkaczalko) #5

Niestety całego loga nie mogłem wrzucić na wklej.to dlatego wrzucam statystyki tylko.

http://wklejto.pl/100047

Zaczynam teraz robić pełny skan po raz kolejny i dam znać.