Błędy CRC przy instalacji i rozpakowaniu plików

Witam.

Około miesiąc temu kupiłem nowy sprzęt [barracuda 7200.10 2580 GB Sata2, e4300 trochę podkręcone, 2x1GB Geil CL4 Ultra 800MHz]

Praktycznie od samego początku pojawia mi się błąd CRC przy instalacji gier, oprogramowania itd.

Dzisiaj podczas instalacji gry oblivion błąd wystąpił kilka razy, mimo to udało się zainstalować. Potem chciałem zainstalować simsy 2, ale na 3 płycie wystąpił ten błąd i dalej nie poszło. Próbowałem rozpakować plik ręcznie ale ten sam efekt…

Czy ktoś wie jak usunąć ten problem? Trochę szukałem na google na ten temat, ale teraz to już kompletnie mam mały chaos w głowie…

Pozdrawiam

“odkręć” procka. Poza tym możesz mieć uszkodzone płytki, albo ramy. Załatw sobie jakąś grę (nówkę najlepiej) i zobacz czy działa. Nie będę pisał o piractwie, bo nie wiem czy orygiały, czy nie :wink:

Powiem szczerze; używam piratów i orginałów. W obu przypadkach rezultat jest taki sam.

Płytki są czyste, przynajmniej staram się żeby były.

Czyli, albo uszkodzone ramy, albo podkręcony procek [odkręcę za kilka godzin, teraz mam trochę programów w tle.]

Rzadko, ale zdarza się, że dostaje takie coś na niebieskim tle:

Po tym następuje restart komputera. Nie wiem czy to może coś być powiązane z tym tematem, ale na wszelki wypadek zamieszczam to.