Błędy HD Tune, partycja RAW i straszna zamułka

Witam. Pierwszy mój temat na forum. Mam problem, naprawiam kumplowi komputer, laptopa Asus K50AB, strasznie wolno chodzi, długo się włącza, nawet muzyki nie da się słuchać bo tnie się jak z porysowanej płytki. Skan antywirusowy (programami Avast, Kaspersky rescue disk, AVG) nic nie pokazały, wirusów brak. Potem zobaczyłem że jedna partycja ma system plików RAW (kiedyś tak miałem tylko nie pamiętam jak to naprawiłem… Chyba przez Linuxa, bo linux tą partycję widzi i normalnie otwiera, co o Windowsie powiedzieć nie można… ) Windows chce ją formatować. Skan programem HD Tune, wykryło badsektory i błędy w Health. Poniżej screeny

screen2cr.th.jpg

screen1cr.th.jpg

Procesy usługi próbowałem wyłaczać i dalej to samo, zużycie zegara procesora niskie a zamuła na maxa pracować się nie da. Czy przez bad sektory możliwe że tak wolno komputer pracuje? Mój plan to spróbować przeinstalować Windę (XP Home) a jak to nic nie da to wyzerować dysk programem MHDD, jak to nic nie da to wiadomo, dysk papa. Scandisc błędnych sektorów nie pokazuje. Co te błędy oznaczają? Da się jeszcze ten dysk naprawić czy szkoda czasu, i tak nic się nie zrobi? Proszę o pomoc… Trochę zależy mi na czasie bo komputer już drugi dzień u mnie stoi i pomysłów już mi brakuje…

Dodane 07.07.2012 (So) 0:17

Aktualizacja, skopiowałem przez Linuxa te dane z utraconej partycji, w Windowsie sformatowałem i jupi, działa jak marzenie :slight_smile: Prawie bo błędy sektorów pozostały… I co teraz próbować zerować pojedyncze sektory w MHDD (bo chyba tak się da, miałem kmin żeby wyzerować tylko te sektory które HD Tune wykrył że są błędne) czy nic nie robić? Nie miałem jeszcze takiego przypadku to nie wiem nawet…

Jak dla mnie to dysk wygląda na trupa. 55 sektorów przeniesionych i 42 oczekujące na przeniesienie. Zakładając, że te 42 to błędy logiczne to zwykłym programem kasującym dane (File Shredder) w trybie czyszczenia wolnego miejsca powinny zniknąć.

Ale to nie oznacza, że uszkodzone sektory nadal nie będą się pojawiać. Masz tam też Raw Read Error Rate wysokie.

Mimo wszystko dysk wygląda na złom.

Pokazałem kumplowi co napisałeś, znaczy zapisałem w pliku tekstowym :wink: ale nic z tym nie robiłem, nie ma czasu już. Dzięki wielkie za odpowiedź :slight_smile: