Błędy na partycji systemowej. Jak skutecznie naprawić błędy?


#1

Cześć.


#2

A jakiego rodzaju to są błędy? Przeskanuj dysk jakimś narzędziem do tego przeznaczonym i wrzuć wynik tutaj.


#3

Znasz jakieś narzędzie, do tego przeznaczone? Advanced System Care uważam, że jedynie nadaje się do podglądu, niż do naprawy.


#4

HD Tune? W dziale hardware nie raz temat był poruszany, sprawdź.


(system) #5

Słusznie! Zainstaluj: http://www.dobreprogramy.pl/Puran-Defrag,Program,Windows,31254.html uruchom i naciśnij przycisk Boot Time Defrag , z manu kontekstowego wybierz ostatnią lub przedostatnią pozycję, potwierdź wszystkie pytania i zrestartuj komputer. “Trochę” trzeba poczekać na rezultat!


#6

@Poraj skan trwał jakąś godzinę. Po skanie uruchomił się komputer, ale już bez żadnego raportu, co naprawiono i czy naprawiono. Nie mam pewności, czy ten skan pomógł naprawić uszkodzone pliki, albo nie pliki, a coś innego.


(system) #7

Ten skaning nie wydaje żadnych logów. Co miał naprawić, na pewno naprawił, trzeba to jednak śledzić na bieżąco podczas skanowania, bo tam pojawiają się odpowiednie komunikaty. Na pewno też niczego nie popsuł! Program sprawdza system plików i ewentualnie to naprawia, natomiast nie naprawi ewentualnych usterek samego dysku. To trzeba by sprawdzić programem HD Tune:  http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html  o czym pisał wyżej Areh.


#8

Okej.