Błędy Pamięci RAM - nie zawsze

Witam

Mam dość nietypowy problem.

Mam klilka takich samych komputerów (dokładnie te same podzespoły).

Nie mogę ich rozkręcić bo są zaplombowane.

Niektóre z nich dziwnie się zachowywały więc zacząłem we wszystkich testować pamieć RAM memTestem v4,20

Ramy są DDR3 - 1600MHz i na takiej częstotliwości działają we wszystkich komputerach.

Mem test V4,20, V4.3.7, V5,0,1, Goldmemory i Narzędzie windows do testowania pamięci wykazują błędy. Co ciekawe - na wszystkich komputerach w tym samym mniej więcej miejscu czyli na 3357,3MB. Czasami po przecinku 7.

Za to memtest V6.0.0 free nie wykazuje żadnych błędów (zmienione ustawienie w Bios na UEFI).

Często też przy drugim przebiegu testu w starszych memtestach nie występują już te błędy. Jednak gdy zrobię restart komputera i uruchomię ponownie test to błąd powraca.

Komputery są nowe. Płyty MSI, Ram Kingstone’a DDR3, AMD FX-6350 Six-Core, zasilacz kiepski jest w zestawie. Na 10 sprawdzonych komputerów tylko 2 nie wykazują błędów pamięci w żadnym z testów.

Czasami jednak memtest v4 i v5 nie wykazuje żadnych błędów pamięci - żadki przypadek.

W memtest V4 błędy zwykle pokazują się w teście 2 lub 3. W V5 błędy występują w teście nr 4.

Czy moge z całą stanowczością powiedzieć że jest uszkodzony ram? Dlaczego na memtest v6.0.0 nie ma tych błędów?

Ma ktoś jakiś pomysł

Pozdrawiam

Gallusik

 

 

Memtest z reguły nie wykazuje problemów, ale może ta konfiguracja komputerów mu nie służy?  - jak komputery pracują OK, to nie ma raczej problemu.

 

Dla ciekawości w biosie dla pamięci zwiększ napięcie o 0,1 V i ponowny test.

 

Niby DDR3 potrzebują 1.5 V, ale często przy 1600 MHz potrzebują 1,65 V - sprawdź?

Sprawdź na memtest86+ (to inny bo ma + i to ten występuje w dystrybucjach linuxa czy w płytach do diagnostyki)

http://www.memtest.org/