Błędy podczas instalacji XP

Hmm, nowy dysk byłby padnięty?

Dobrze go wpiąłeś, nie jest luźny.

Nowy też może mieć wady.

Skoro dwie śrubki dobrze złapały, to chyba dobrze wpięty.

Dodane 23.10.2010 (So) 13:16

A nie lepiej po prostu użyć MHDD? To chyba mimo wszystko najlepszy program do diagnostyki dysku.

Sprawdź i zobacz na parametr UDMA CRC Error Count, może coś z kontrolerem dysku się dzieje. Można jeszcze sprawdzić ten dysk na PC czy system się zainstaluje, złącza SATA w laptopach i PC są takie same.

Właśnie na to wpadłem, wynik tego “eksperymentu” całkowicie mnie zaskoczył. MHDD rytmicznie(dosłownie) pokazuje bad sektory w skanowaniu F4-Remap On-F4. W minutę zobaczył ich 25, to możliwe??? Ale po odpaleniu Windowsa instalacja dysku przebiegła pomyślnie(“Twój sprzęt został zainstalowany i jest gotowy do użycia”). W moim komputerze go nie było(bo nie był podzielony na partycje), ale gdy odpaliłem diskmgmt(Menedżer dysków), zobaczyłem dysk, a koło niego ikonkę taką jak zakaz wjazdu(czerwone kółko z białą poziomą kreską) i napis Niezainicjowany. To wziąłem prawym i dałem Zainicjuj i znaczek zniknął. Potem normalnie podzieliłem na partycje, sformatowałem i partycje pojawiły się w moim komputerze. Mogłem na nie normalnie wchodzić i z nich korzystać. Dziwne, nie?

Laptop jest kolegi, jutro może uda mi się sprawdzić, może instalacja na gotowych partycjach pójdzie normalnie…?

Nie, nie dziwne, formatowanie nie sprawdza dysku, tworzy nową tablice partycji.

Zauważ, że przed instalacją systemu udało ci się sformatować ten dysk, problemy występują w trakcie zapisu/odczytu danych (bad sectory). Instalując kolejny raz system liczysz na jakiś cud? Nie masz gwarancji na ten dysk?

Sam piszesz że diagnostyka informuje Cię o błędach.

Dysk ma gwarancję, aczkolwiek był kupiony w internecie, więc trzeba go odesłać, czekać aż zrealizują gwarancję, z czym też się może zejść i zanim znów przyślą, co da tydzień lub dwa. A to sporo czasu. Także pewne uszkodzenie dysku? Nic mu nie pomoże?

Nie musisz go odsyłać do sklepu w którym kupiłeś, możesz do serwisu.

Normalne sklepy (nie internetowe) też odsyłają do serwisu, sprzedawca nie naprawia dysków.

Więc nie wielka różnica gdzie to kupiłeś.

Może to Ci się przyda:

http://www.samsung.com/pl/support/warrantyinformation/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY

http://www.samsung.com/pl/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

Sprawdziłem pod PC HDTune i oto wynik:

d72bf69ab3.png

Na pierwszych 20GB nie zrobiłem więc partycji, a reszta działa bez problemu. Może się i sypnie reszta, więc odeślę, jak nie będzie mi chwilowo laptop potrzebny…

Dziękuję za pomoc.

Ja bym odesłał od razu. Ale już wiesz co jest nie halo

Miałem kiedyś podobny problem z bad sectorami : ) Pomógł HDD Regenerator : ) Wolny ale skuteczny , Pozdrawiam ! :slight_smile: :slight_smile:

Spróbuję tego regeneratora. Bardzo zależało mi na tym, aby nie odsyłać, więc tak jak mówiłem, jak laptop dostanie “urlop” to wtedy odeślę.

Jeszcze raz dzięki. EOT