Błędy przy deinstalacji Auslogics Disk Defrag Pro

(Rbrt2001) #1

Zainstalowałem tytułowy program z promocji, ale musiałem go odinstalować na jakiś czas. Po jakimś czasie zainstalowałem ponownie, ale po kliknięciu na ikonkę wyrzuca następujący komunikat:

b%C5%82%C4%85d_auslogics.jpg

Musiało coś chyba zostać po deinstalacji? Program odinstalowywałem za pomocą Ashampoo Uninstaller5, a później czyściłem system CCleanerem i JetCleanem i mimo wszystko takie coś się dzieje. Jak rozwiązać ten problem, bo za każdym włączaniem Auslogicsa wyskakuje ten komunikat?

(Bogdan_G) #2

Jeśli to tylko ten jeden program z auslogics był na Twoim komputerze, to trzeba odinstalować, ale np geek uninstallerem portable. Nie zechce się odinstalować? Geek ma opcję wymuszenia. Potem w start, programy, wpisz auslogics i wyszukaj wszystkie pliki i foldery, jakie będą na dysku C, chyba, że inna litera dysku jest przypisana. Wszystko usuwaj, co znajdziesz. Gdy będzie cokolwiek zablokowane, to użyj malutkiego polskiego portable Max_Delete1.1 Zmniejsz okno wyszukiwarki, tak, by obok zmieściło się okno Max_Delete. Zaznaczony zablokowany plik przesuwacz myszą do okienka Maxa. Potem robisz restart i Max usunie uparty plik, zanim się załaduje. Gdy będziesz miał czysto na dysku po tych plikach i folderach, wtedy uruchom menadżer rejestru, czyli regedit i po otwarciu klikasz edycja, znajdź, wpisujesz auslogics i klikasz na znajdź następny. Zaznaczone usuwasz i potwierdzasz. Dotąd robisz znajdź następny, aż wyświetli się, że skończone wyszukiwanie. Dobrze jeszcze użyć programu JetClean. On doszuka się jeszcze błędnych ścieżek i niepotrzebnych powiązanych wpisów w rejestrze. Lepiej to zrobi, niż ccleaner. Powodzenia.

(Rbrt2001) #3

Miałem jeszcze Auslogics Registry Defrag i jego też usunąłem. Jeśli chodzi o rejestr, to wykasowałem jeden wpis dot.Auslogics Disk Defrag Pro (file…coś tam). Później znalazł się następny wpis:

blad-auslogics3.jpg

ale tego wpisu nie da się usunąć, a tylko zmodyfikować. Czy jest na to jakiś sposób,by się tego bezpiecznie pozbyć, bo te wpisy w rejestrze powodują chyba te problemy z instalacją. Pozdrawiam.

Usunięcie tego pierwszego wpisu z rejestru wystarczyło. Ponowna instalacja odbyła się już bez problemów. Dzięki Bogdan :wink:

Temat zamknięty.