Błędy przy nagrywaniu płyt, dołączone logi z nero

Prośba o pomoc w usunięciu błędów.

Przy nagrywaniu płyt (dvd i cd) pojawia się błąd(już po jakimś czasie nagrywania) i przerywa nagrywanie. Dzieje się tak przy różnych opcjach(disc at once, track at once, przy kopiowaniu płyt i nagrywaniu danych z dysku, ustawiałem niską prędkość, symulowałem, ustawiałem by zdeterminował minimalną prędkość). Moja nagrywarka to HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L. Nagrywałem na DVD Verbatima i CD TDK. A oto logi z Nero by wszystko było jasne:

Czy kiedyś z napędem było dobrze?

Po czym to się zaczęło?

Wymień taśmę sygnałową napędu na nową 80 żyłową,napęd wpięty na ostatnią wtyczkę taśmy - zworka ustawiona na napędzie na Master - wpięty najlepiej na II kanale IDE - sprawdź również gdy napęd jest sam na taśmie.

Trzeba sprawdzić napęd na innym kompie.

Jest to nagrywarka porzyczona od znajomego, kiedyś też porzyczyłem i działała bez problemów. Przed błędami nagrałem 2 płyty. Znajomy się nie skarżył na zepsute płyty więc u niego chyba wszystko w porządku było.

W sumie zaczęło się z niczego. Wydaje mi się nawet, że po pierwszych 2 złych płytach nagrał dobrą i w kolejnych znowu błędy wyskoczyły.

Fakt, nie miałem 80żyłowej, wpiąłem w środkową wtyczkę, a nie ostatnią, był ustawiony na master, na drugim kanale IDE, sam na taśmie.

Jak już pisałem u znajomego raczej działa.

Dodam, że identyczny napęd tyle że zewnętrzny przez usb mam u siebie i zawsze wszystko było w porządku(tyle że prędkość niecały 1MB więc zwyczajowo nie nagrywam na niej nic). Następnym razem wezmę 80żyłowy kabel wepnę na ostatie gniazdo i zobaczymy.

Thx za pomoc.