Błędy przy podkrecaniu karty graficznej

mam gigabyte radeon 9600pro karte podkrecam z 398-202 na 418-263 wzrost wydajnosci to ok 16% zapisuje stan uruchamiam gta san andreas gra działa normalnie przez około 5-7 min a puzniej gra się zatrzumuje na ok 20 sek i potem działa dalej jak wejde na pulpit mam zmienioną rozdzielczosc i odswierzanie i patrze a karta sama powróciła to swoich normalnych ustawien probowałem podkręcac różnymi programami ale cały czas dzieje się to samo moze jest to wina sterowników nie wiem proszę o odpowiedzi aaach mam stery omegi 3.8.252

A jakie masz chłodzenie? Jak pasywne (sam radiator i to na procesorze graficznym) to ciężko będzie ci coś podkręcić, jakbyś miał radiatorki na pamięciach i wentylator na procesor to wtedy temperatura mniejsza i można kręcić a tak to pewnie ci się coś grzeje i samo wraca do “normalnych” ustawień.

Nie kręc aż tak agresywnie. Podnieść taktowania o troche mniej. I stery możesz uaktualinić na najnowsze Omegi.

mam radiotar a na nim załozony wentylator od starego procka rdzen w trakcie krania jest ciepły a pamięci mają 40stopni

jajecznic przeinstaluj stery, ale pamiętaj najnowszych nie instaluj :slight_smile:

czemu?

wiem ze te 3.8.252 sa przednajnowsze

są na Catalystach 6.5 Ściągnij najnowsze. :wink:

wigrus czemu nie instalowac najnowszych sterów i po co mam je przeinstalować czy to cos da

tak da. Nowsze są zazwyczaj bardziej wydajne, a problem z podkręcaniem spowodowany jest być może przez sterowniki.

coś mi się tam pomyliło z nV, żeby nie instalować :stuck_out_tongue:

a przeinstalować zawszę warto.

zainstalowałem najnowsze omegi podkręciłem troche mniej odpaliłem aquamarka test przeszedł pomyslnie i gdy chcialem wyłączyc tego aquamarka to komp sie zresetował i po drugie przy instalacji tych sterów komp mi sie tez zresetował

jak zainstalujesz sterowniki to musisz uruchomić ponownie system.

głupi nie jestem instalowalem już dużo sterowników a tak pozatym to z same problemy mam z tą kartą przez te podkrecanie wiec nie podkrecam :):slight_smile: lepiej kupie se 7600gs i bedzie git dzieki all za odpowiedzi

7600GS od Galaxy z GDDR3 lub x1650 Pro.

ale on ma radka 9600 i napewno te grafy nie wejdą do jego mobo.

A no faktycznie przeoczyłem. Ale 7600GS wejdzie… :wink:

W takim razie nic innego raczej nie wykombinujemy :frowning: