Błędy raportowane przez Windows Xp

(Cierpa) #1

Może wy mi pomożecie.... bo ja już po prostu wychodzę z siebie. Chodzi o klasyczny dziennik raportowania przez System Windows Xp. Otóż zawsze po otwarciu systemu wyskakuje mi dziennik znany użytkownikom xp-ków, a dokładnie:

"System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie."

Utworzono dziennik tego błędu

Super... można go zignorować itp. Dlaczego zamieszczam taki głupi temat na forum? Ponieważ ten błąd zawsze mi się pokazuje przy starcie systemu. Zawsze ten sam, z takimi samymi plikami:

C:\WINDOWS\Minidump\Mini050608-04.dmp

C:\DOCUME~1(nazwa użytkownika)~1.CIE\USTAWI~1\Temp\WER1.tmp.dir00\sysdata.xml

Co zabawniejsze nawet po formatowaniu, błąd pojawia się po starcie systemu (powtarzam się co nie? ale inaczej wam nie wytłumaczę). Ręce mi opadają. Da się coś z tym zrobić?

(adpawl) #2

Zobacz w Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń jakie tam widnieją błędy.

Dobrze by było też wykonać scandisk i defrag dysków.

(Chillout) #3

http://www.tweaks.pl/czytaj,usuwanie_bl ... k,114.html

jak to nie pomoże naprawa z płytki.

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD .

Wkładasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, aż zobaczysz ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bieżącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R).

Następnie logujesz się do swojej instalacji, zapewne masz jeden system więc klikasz 1, później wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz po prostu Enter)

I wpisujesz komendę chkdsk /r i czekasz...

Po zakończeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Później zmieniasz bootowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz ponownie system.

(Cierpa) #4

A defrag dysków to co mi da.... :slight_smile:

nie pomogło :frowning:

próbowałem wcześniej... rezultat taki sam

tego nie próbowałem... jak zmienić bootowanie?

BTW. Dzięki za rady