Błędy systemu i aplikacji XP Home Pl z dziennika zdarzeń

Proszę o pomoc w interpretacji łędów systemu i aplikacji zapisanych w dzienniku zdarzeń systemu XP Home Edition Pl.

Po przeskanowaniu i sprawdzeniu systemu nie ma w nim wirusów, żadnych niepożadanych aplikacji i nic co może zaszkodzić a pochodzi z sieci. W dzienniku znajduję od pewnego czasu wpisy o błędach systemu i aplikacji . Oto podstawowe błędy jakie znajduję:

1.Nazwa dziennika SYSTEM, kategoria BRAK, typ BŁĄD, źródło ATAPI, opis 9:Urządzenie \Device\Ide\IdePort2 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

(wpisy pojawiły się po tym jak nie mogła się uruchomić aplikacja NERO COVERDESIGNER)

2.Nazwa dziennika APLIKACJA, kategoria BRAK, typ BŁĄD , żrodło APLICATION ERROR, opis 1000:Aplikacja powodująca błąd moviemk.exe, wersja 2.1.4026.0, moduł powodujący błąd claudfx.ax, wersja 4.0.0.1013, adres błędu 0x00001f0c.

(wpisy dotyczą błędów podczas uruchamiania takich aplikacji jak MOVIE MAKER i PINNACLE STUDIO czyli aplikacji do obróbki filmów)

3.Nazwa dziennika APLIKACJA, typ BŁĄD, kategoria 101, żródło APLICATION HANG, opis 1002:Aplikacja zawieszająca CoverDes.exe, wersja 2.4.12.0, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

(zawieszenia dotyczą aplikacji NERO COVERDESIGNER, SUBEDIT-PLAYER, PINNACLE STUDIO 10, MOVIE MAKER, WINDOWS MEDIA PLAYER. Moduł zawieszający jest zawsze ten sam – hungapp, aplikacje znowu tylko do obróbki lub odtwarzania materiału Video)

4.Nazwa dziennika APLIKACJA, typ BŁĄD, kategoria BRAK, źródło LightScribleservice, opis 1:Generic Error : [HurricaneClientProxy] Connection 0: m_pPipe->Write returned an error 10ac.

Mam zainstalowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB), płyta Asus P5KC, 2GB ram, E4500 Intel Core 2Duo , 2,2 GHz, Seagate ST3250410AS . Czym są spowodowane te błędy i jak mogę im zaradzić? Błędy zawsze dotyczą zawieszenia się tych aplikacji podczas ich uruchamiania. Zaznaczam , że mają one miejsce rzadko i zdarzają się raz na kilkanaście uruchomień poszczególnych aplikacji. Gdy juz maja miejsce po zresetowaniu komputera błędy nie maja miejsca przez następnych kilka, lub kilkanaście kolejnych uruchomień.

Czy dzieje się coś poważnego jeśli tak to z czym i jak temu zaradzić?

Dziękuję za wskazówki.

Wygląd, że miałeś problemy z nagrywaniem płyt. Sterownik ATAPI zawiesił się i nero nie mógł się uruchomić. Zawieszały się też składniki Nero.

Ogólnie zwiesiły się aplikacje służące do nagrywania płyt.

Czy Nero Tobie działa prawidłowo i nie Masz problemów z nagrywaniem?

NIe, nie mam problemu z nagrywaniem. Raz jeden jedyny chciałem otworzyć zakładkę w nero do tworzenia i wypalania okładek . Pomyliłem się i chwilę wcześniej nacisnąłem zakładkę w nero do wypalania LigtScrible. Innymi słowem chciałem otworzyć dwie zakładki jedna po drugiej i wówczas zawiesił mi się Nero. Raz jeden.

Pozostałe wpisy jakie cytuję wyżej dotyczą zawieszeń podczas otwarć aplikacji do obróbki materiału video. Korzystam z urządzenia do przechwytywania sygnałów analogowych Pinnacle USB500 , Program Studio 10 często jednak zawiesza się podczas uruchamiania. Zgrany i utworzony w ten sposób materiał DVD odtwarzam często na SubEdit Player i tam skolei często ta aplikacja zawiesza się ale podczas jej zamykania. Generalnie występują więc problemy tylko z aplikacjami do obróbki obrazu.