Błędy uruchomień usług

Witam,

Posiadam 64 bitowy system Windows 7 (system postawiony około 2 tygodnie temu). Od pewnego momentu zauważyłem, że po uruchomieniu się komputera i zalogowaniu na konto system przez około minutę nie uruchamia żadnych programów (nie działa także skrót ctrl+alt+del), dopiero później wszystkie wydane przeze mnie komendy są wykonywane.

Zauważyłem w dziennikach zdarzeń, że za każdym razem są błędy odnośnie niektórych usług związane z limitem czasu (np. “Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Windows Search.”, czy “Nie można uruchomić usługi Windows Search z powodu następującego błędu: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.”). Za każdym razem dotyczy to usługi Windows Search, zazwyczaj jest to także Agent zasad IPsec.

Używany przeze mnie antywirus to AVG Anti-Virus Free Edition 2011, a firewall od COMODO. Wykonałem też skanowanie Malwarebytes’ Anti-Malware, ale nic nie znaleziono.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim, albo ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Na Twoim miejscu bym wyłączył Windows Search w usługach, uruchomił ponownie kompa i sprawdził czy to da jakiś efekt. Jeśli rzeczywiście w tej usłudze leży problem to bez indeksowania przeżyjesz, a nawet przy tym poprawisz lekko wydajność systemu.

Usługę Agent zasad IPsec możesz wyłączyć, bo ona jest zbędna. Windows Search też, ale wtedy wolno będą Ci się wyszukiwały pliki…

Dodane 22.01.2011 (So) 10:52

Zdefragmentuj jeszcze rejestr i dysk oraz przeczyść. Przeczyść też autostart, to system powinien Ci się jeszcze szybciej uruchamiać.

Okazało się, że prawdopodobnie przyczyną jest moduł Defense+ z COMODO. Po odpaleniu systemu w trybie “czystego rozruchu” problem nie wystąpił, co wskazuje za to, że powodował to jakiś inny program. W celu przetestowania wyłączyłem Defense+ z COMODO i o dziwo system działa prawidłowo :slight_smile: