Błędy uruchomień usług

(Simon1991) #1

Witam,

Posiadam 64 bitowy system Windows 7 (system postawiony około 2 tygodnie temu). Od pewnego momentu zauważyłem, że po uruchomieniu się komputera i zalogowaniu na konto system przez około minutę nie uruchamia żadnych programów (nie działa także skrót ctrl+alt+del), dopiero później wszystkie wydane przeze mnie komendy są wykonywane.

Zauważyłem w dziennikach zdarzeń, że za każdym razem są błędy odnośnie niektórych usług związane z limitem czasu (np. "Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Windows Search.", czy "Nie można uruchomić usługi Windows Search z powodu następującego błędu: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie."). Za każdym razem dotyczy to usługi Windows Search, zazwyczaj jest to także Agent zasad IPsec.

Używany przeze mnie antywirus to AVG Anti-Virus Free Edition 2011, a firewall od COMODO. Wykonałem też skanowanie Malwarebytes' Anti-Malware, ale nic nie znaleziono.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim, albo ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

(A6047677) #2

Na Twoim miejscu bym wyłączył Windows Search w usługach, uruchomił ponownie kompa i sprawdził czy to da jakiś efekt. Jeśli rzeczywiście w tej usłudze leży problem to bez indeksowania przeżyjesz, a nawet przy tym poprawisz lekko wydajność systemu.

(Piotrkijak) #3

Usługę Agent zasad IPsec możesz wyłączyć, bo ona jest zbędna. Windows Search też, ale wtedy wolno będą Ci się wyszukiwały pliki...

-- Dodane 22.01.2011 (So) 10:52 --

Zdefragmentuj jeszcze rejestr i dysk oraz przeczyść. Przeczyść też autostart, to system powinien Ci się jeszcze szybciej uruchamiać.

(Simon1991) #4

Okazało się, że prawdopodobnie przyczyną jest moduł Defense+ z COMODO. Po odpaleniu systemu w trybie "czystego rozruchu" problem nie wystąpił, co wskazuje za to, że powodował to jakiś inny program. W celu przetestowania wyłączyłem Defense+ z COMODO i o dziwo system działa prawidłowo :slight_smile: