Błędy w działaniu ramu

mam problem:

wczoraj nagle komputer zaczął mi się restartować jakieś 20 sekund po pokazaniu się pulpitu. Nic nie instalowałem, zgrywałem akurat pliki z iPoda, ale wcześniej nie powodował on problemów.

Po włączeniu na viście wyświetlania bluescreenów, dostałem informację, że komputer się wyłączy, żeby zapobiec uszkodzeniu pamięci. Sprawdziłem te ramy memtestem i dostałem prawie 120 000 błędów.

Wyglądały one tak (błędy), że gdy zapisywany był pattern 00000000 to odczt wskazywał 00000800, gdy 01010101, to 01010901 itd. Błędy występują w przedziale 930 - 980 MB pierwszej kości (kości są dwie, identyczne, z goodramu, 1 GB każda). Oczywiście zmieniłem kości miejscami i błędy pojawiają się w 1950 - 2000 MB.

Sklep, w którym kupiłem te ramy już nie istnieje, ale producent daje gwarancję dożywotnią.

moje pytanie: czy da się coś z tym zrobić, a jeśli nie, to czy można takie coś zgłaszać na gwarancję?

Pamięć do wymiany. Jeśli memetest informuje o takich problemach to nie jest dobrze. Dla pocieszenia - ja w ciągu dwóch lat dwa razy wymieniałem pamięć. Pierwsze padły mi Goodramy (w dwóch sztukach były błędy), później po wymianie już na starcie jeden moduł Kingstona był niesprawny, nawet system się nie ładował, co chwilę reset. Obecnie od ponad roku chodzi wszystko ok.

Dzięki. Nie wie jeszcze ktoś, czy jak kupiłem te ramy jako zestaw dual-channel (dwa sklejone pudełka), na stronie producenta widnieją jako jeden produkt, to na gwarancję mam wysyłać obydwa, czy tylko ten uszkodzony?

Jak ja miałem uszkodzony ram to wysłałem 2 kości i 2 dostałem nowe.

Wyślij dwie sztuki.