Błędy zapisu w trybie DAO

Otóż chce nerem 8 wypalić DVD 9 i pokazuje mi że nie można z trybie DAO nagrać płyty. W Ultra ISO jest podobnie. W TAO również się nie da nagrać.W Ashampoo Burning Studio się niby wypala ale potem ją wkładam i jest pusta… :|… Czym nagrać płytę ?

Nagrywarka to LiteOn 1673S - firmware ma ostatni.

a płytki dvd-r plusy czy minusy ??

Płytki to Platinumki +

Teraz dał mi płyty znajomy do nagrania… wcześniej 4 swoje popsułem. Myślałem że coś jest z komputerem bo wtedy właśnie przesiadłem się na AM2 na DFI… i miałem problemy… z napięciem ale okazuje się teraz że to nie wina kompa… bo komp śmiga już stabilnie.

spróbuj na minusach.

No cóż… nie po to dawałem 9 zł za sztukę. Poza tym u mnie nie ma w mieście -.

cóż, trudno coś wyrokować skąd te problemy - firma samsung jest znana z niskiej jakości produkowanych przez siebie napędów optycznych, proponuję serwis samsunga (przynajmniej kontakt telefoniczny/mailowy) w celu wyjaśnienia sprawy.

Ok. Mógłbyś przejrzeć Allegro i podac… w miarę dobrą nagrywarkę za przystępną cenę ? Powiedzmy do 100-150 zł ?

Każdy poleca Pioneer’a a może jednak już jest coś lepszego od tego sprzętu.

A nie powiem bo głównie chodzi mi o DVD9

LG GSA-H55L

zero problemów z nagrywaniem DVD9

WSZtm wyłączyłeś tryb nagrywania multisesji? często przez niego na DVD są problemy…

on ma Lite-ON’a lecz to i tak nie lepsza firma od samsunga…

Pioneer na SATA jeśli masz taki interfejs:

http://allegro.pl/item266732914_pioneer … fa_gw.html

lub odpowiednik NEC-a.

jeśli nie masz sata to na IDE.

Owszem mam sate. Ok pomyśle. Właśnie… kusi mnie LG. Sporo osób ma teraz i wiele osób… jest zadowolona.

Wyłączona multisesja.

I znowu…

i68999_beztytuu.JPG

wygląda że zdechła nagrywarka…

Hm możliwe…

Szkoda tylko że nigdy na niej nie wypaliłem płyty DVD9… chodziły same DVD… no nic… Czas na zmiane. Dzięki.

a co? u ciebie nie działa allegro?

działać to może i mu działa ale jak się nie zna to może kupić drugi szajs… wystarczy logicznie pomysleć…

no to moze nagraj nero 7 albo 6??

Hma a teraz tak przeglądam różne fora i wiele osób na różnych nagrywarkach ma z tymi płytami problem…(DVD9)… może to wina… ustawień zworki ?

Powiedzmy że musi być na masterze a jest na slave bądź odwrotnie ? Bo nawet chcę update’ra software’u odpalić i mam:

i69897_beztytuu.JPG

( Patrzcie ostatnią pozycję )

Co Wy na to ?

ustaw zworkę na master i jeszcze jedno : w opcjach nero, zakładka Ustawienia zaawansowane zaznacz haczyk przy Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out.

No więc w Nagrywarce jest teraz Master a w DVD Romie Slave i jest coś takiego…

i71203_beztytuu.JPG

Nie wiem co jest grane.

odłącz tego LG - drugi napęd.

Dziwne…

i71459_beztytuu.JPG

Jestem ciekaw czy jest ktoś to racjonalnie wytłumaczyć…