Blokada imei telefonu

Czy przy zgubieniu telefonu i prośbie zablokowania kodu imei w telefonie,jest konieczne zgłoszenie tego faktu na policje.Czy operator powinien to zrobić od ręki na żądanie właściciela.

http://pl.wikipedia.org/wiki/IMEI :slight_smile:

tylko mi nie chodzi o kradzież,tylko o zgubienie,a choćby i dla kaprysu chce zablokować

Ile masz lat? 10?

To nie zabawka, dla kaprysu to możesz być pociągnięty do odpowiedzialności. Ta operacja chyba jest nieodwracalna, czyli “kaprys” może Cię dużo kosztować w przypadku droższego aparatu.

W Wiki jest wyraźnie napisane, że potrzebne jest zaświadczenie z Policji, a to czy zagubiony czy skradziony to nie ma większego znaczenia.

w wypadku kradzieży to rozumie i tylko o tym pisze w wiki.poza tym telefon jest mój i moge robić z nim co chce,nawet blokować i moga mi naskoczyć.pytam czy ktoś miał podobna sytuacje i tylko o to mi chodzi.no i latek mam troche więcej jak 10

Możesz blokować po IMEI? No to zablokuj :wink: Jak to zrobisz to mogą ci na… a teraz to Ty im możesz (zablokować np. PIN :stuck_out_tongue: :wink:

Jest taka a nie inna procedura, nie jesteś właścicielem systemu informatycznego u operatora i to on ustala (i przepisy nadrzędne) jakie dokumenty są wymagane.

nie chodzi tu o system,ale o moje prywatne urządzenie jakim jest telefon,to ja o nim decyduje.analogicznie tel. stacjonarny moge sobie zablokować dowolnie kiedy chce.dowód osobisty tylko w wypadku kradzieży zgłaszamy na policje. i tu tez powinno tak być.

Ale czy Ty rozumiesz jak działa blokada po IMEI? Blokady tej nie zakłada się jakimś kodem w telefonie.

To system informatyczny operatora nie dopuszcza do zalogowania się telefonu do sieci.

Telefon chcąc się połączyć z siecią wysyła swój identyfikator (IMEI - numer aparatu, IMSI - numer karty SIM) a operator na to nie zezwala.

Operator w żaden sposób nie ingeruje w Twój telefon bo to TWÓJ telefon.

Niema tak fajnie - idziesz na policję zgłaszasz, dostajesz papierek i dopiero do operatora. Telefon jest na pewno twój? nie kupiony w żadnej promocji 1zł? Tylko normalnie za gotówkę z dokumentami?

A jakie to ma znaczenie? Telefon za złotówkę też jest własnością tego co go kupił, cena nie gra roli.

Też się właśnie zastanawiam czemu telefon za złotówkę ma być ‘mniej mój’.

A wiecie dlaczego podczas kupna telefonu w ofercie abonamentowej czy mix sprzedawca wbija wszystkie dane telefonu do systemu ?

To wam wyjaśnię :slight_smile: po prostu przypisuje aparat do waszych danych i gdy np. oddajecie telefon do serwisu w salonie operatora on doskonale wie do kogo telefon należy/należał nawet bez podawania przez Was danych.

Według mnie super praktyka.

Pozdrawiam!

Co takiego niby miałby operator wiedzieć?.. przecież telefon mogę sprzedać/oddać kiedy chce i komu chcę i nie muszę przecież operatora o tym informować. Nie wiem czy coś sobie specjalnie zapisują… w sumie to wątpię, bo telefon nie jest przypisany do osoby, więc byłaby to zupełnie bezcelowa praktyka.

Więc idź do salonu swojego operatora i sprawdź :slight_smile:

W Polsce są różne praktyki.