Blokada internetu

Witam, mam problem. Więc zainstalowałem Kaspersky Internet Seciurity. Jak chcę korzystać z internetu nie mogę się połączyć z żadną stroną www. Dopiero jak wstrzymam ochronę lub wyłączę program moge korzystać z internetu. Proszę o pomoc, bym mógł korzystać z neta bez wstrzymywania ochrony.

Witam.

Najprawdopodobniej zapora programu blokuje dostęp do internetu sprawdź ustawienia zapory.

 

Jaka wersja programu pełna trial.

To wcale nie musi oznaczać winy po stronie antywirusa, biorąc pod uwagę że kolega zainstalował go z powodu jakiegoś nieopisanego nam problemu jest bardziej prawdopodobne że jakiś syf podmienił adresy DNS w systemie lub przekierowuje zapytania do stron na fałszywe strony a antywirus je blokuje.

Problem (nie wczytywanie stron) dotyczy tylko jednego programu/przeglądarki czy całego systemu i inne programy też się nie łączą ze stronami (pomijam tu komunikatory i inne programy które łączą się ze swoimi serwerami bezpośrednio po ich IP pomijając serwery DNS)?

Jeśli tylko jeden program ma ten problem to sprawdź czy nie jest on blokowany w antywirusie, jeśli inne programy też albo po wyłączeniu antywirusa są inne problemy (np. dużo niechcianych reklam na stronach) to zalecam przeskanować komputer programem AdwCleaner a potem założyć wątek w dziale bezpieczeństwo - http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/

Kaspersky blokuje internet dla  całego komputera (nawet dla siebie). Po wyłączeniu programu lub wstrzymaniu ochrony można normalnie korzystać z internetu.Tylko dla maszyny wirtualnej nie blokuje internetu. Dziwne jest to że jak byłem na wakacjach i byłem podłączony do innej sieci to mi nie blokował.PS: Jest to wersia pełna

No to tym bardziej wygląda mi to na objaw jakiejś infekcji manipulującej komunikacją sieciową, sam sobie by on przecież nie blokował dostępu do sieci.

Może to jeszcze być wynikiem udanego ataku na router, ostatnio okazało się że niektóre routery są podatne na ataki z powodu luk w oprogramowaniu i są wirusy które w wyniku udanego ataku potrafią podmienić w routerze adresy DNS na fałszywe.

Sprawdź na sam początek czy nie podmieniło ci w ustawieniach połączenia sieciowego w windowsie (a potem też w ustawieniach routera) adresów DNS (poniżej masz listę znanych mi fałszywych adresów DNS; mogą też być inne fałszywe adresy DNS których nie ma na tej liście), w takim przypadku należy bezwzględnie je zmienić na znane dobre adresy np. od Comodo albo od Google jeśli nie znasz autentycznych adresów twojego operatora.

Wykonaj też skany o których pisałem powyżej. 

Fake DNS list:

    5.45.75.36
    5.45.75.11
    95.211.241.94
    95.211.205.5
    95.211.156.101
    37.252.127.83
    69.85.88.100
    62.113.218.106