Blokada konta użytkownika po usunięciu wirusów

Witam,

jestem nowy więc z góry proszę o wyrozumiałość. Zacznę od początku, otóż parę dni temu avast wykrył mi na komputerze jakieś wirusy, więc zrobiłem skan i kazałem mu je usunąć, jednak zaczął wołać, że część z nich usunie po ponownym uruchomieniu i czy ma wtedy skanować, no to dałem, że tak. Gdy go uruchomiłem skanował sobie a później jak przeszło do ekranu logowania uruchamiał się tylko profil tymczasowy, za każdym razem. Szukając rozwiązania, znalazłem metodę z usuwaniem wpisu w rejestrze gdzie jeden odpowiadał profilowi tymczasowemu a drugi zwykłemu, nazwy miały takie same tylko jeden na końcu miał dopisek .bak. Niby wszystko fajnie ale tu zaczęła się kolejna przygoda, bo przy uruchamianiu kolejnym razem profilu otrzymałem komunikat “Logowanie usługi Klient zasad grupy nie powiodło się. Odmowa dostępu”. I nic nie można zrobić. Nie znalazłem rozwiązania więc postanowiłem skopiować profil, poprzez przenoszenie plików ze starego do nowego. Ale tymczasem po uruchomieniu nowego profilu gdzie na pierwszy rzut oka wszystko gra (i nawet przed pierwszym wylogowaniem działało) nie mam dostępu do żadnego dysku ani niczego poza przypadkowymi programami (pasek start i pulpit ew.) a tak nawet ikonka “Komputer”, moje dokumenty itd. nie dadzą się odpalić. Zawsze wyskakuje komunikat “Explorer.EXE System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu”. Na wszelki wypadek dałem zezwolenie na dostęp wszystkim użytkownikom ale nic to nie dało. I tak tkwię w tym problemie już 3 dzień ale powoli tracę motywację. System Windows 7. Przepraszam, że nie ma logów z OTL ale zacina się gdzieś na folderze User i robi pętle. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Nie wiadomo co usuwał Avast. Proszę o raport FRST

Uruchomienie FRST - scenariusz trzeci: Wiersz polecenia z opcji Napraw komputer

instrukcja analiza-usuwanie-infekcji-zewnatrz-t503195.html#p3162911

Raport FRST : http://wklejto.pl/149631

Widzę że został również użyty Combofix. Program przed skanem powinien utworzyć punkt przywracania systemu. Uruchom funkcje Przywracanie systemu z wiersza polecenia. http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … and-prompt i przywróć system do stanu przed użyciem Combofixa Jak się uda pokaż nowe raporty OTL.

Niestety nie mogę przywrócić systemu ponieważ otrzymuję komunikat “Czekaj, trwa przywracanie plików i ustawień systemu Windows.Trwa inicjowanie funkcji przywracania systemu…”. Po godzinie komputer nawet nie ruszył z tego miejsca.

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131324

Niestety tak się składa, że nie mam płyty z windowsem bo system był już zainstalowany na komputerze (laptop Lenovo Y560). Więc nie specjalnie wiem jak mógłbym skorzystać z poprzedniej zaproponowanej metody.

W instrukcji Adama jest

[*]W oknie „Opcje odzyskiwania systemu” wybieramy opcję “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania” i postępujemy według wskazówek widzianych na ekranie. Czasami po wyborze opcji “Napraw komputer” na wcześniejszym etapie uruchomienia komputera z płyty Windows, system sam uruchamia wspomniane narzędzie. Jeżeli zostaną znalezione jakieś problemy, system spróbuje je naprawić. Jeżeli narzędzie nie znajdzie żadnego problemu, to tylko wyświetli informację na ten temat.

image_id: 4569

Czy w tym oknie zamiast opcji “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania” spróbuj wybrać opcje Przywracania systemu.

Znòw nie może przywròcić systemu. Obawiam sie, że znam rozwiązanie - format komputera.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -Windows-7 a spróbuj wybrać Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia.

Dziękuję za pomoc, niestety jednak zdecydowałem się na formatowanie gdyż żaden sposób nie pomagał.