Blokada przez policję - Weelsof Ukash - pomoc


(ayk) #1

Witam

Mimo aktywnego antywirusa na komputerze nagle pojawił się komunikat o cyberprzestępstwie i konieczności wplacenia 400zł. Kody ukash generowane w sieci nie działają:frowning:

proszę o pomoc. Pliki z OTL wygenerowałem w trybie awaryjnym bo normalnie się nie da.

OLT http://wklej.to/c4k8K

Extras http://wklej.to/lVlHc

będę wdzieczny za pomoc

pozdrawiam


(Atis) #2

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.


(ayk) #3

Wykonałem skrypt, komputer zrestartował się. Poniżej

Raport z usuwania http://wklej.to/oeVzj

OTL.txt http://wklej.to/GDkvR

jeszcze nie podpiąłem komputera do sieci czekam na info czy można :slight_smile:


(Atis) #4

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date

Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware PRO.


(ayk) #5

Wszystko wykonane krok po kroku.

Poniżej raport z Security Check:

Results of screen317's Security Check version 0.99.56

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

Antivirus/Firewall Check:

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

avast! Antivirus

Antivirus up to date!

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.70.0.1100

JavaFX 2.1.1

Java 6 Update 13

Java 7 Update 10

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 11.5.502.146

Adobe Reader XI

Mozilla Firefox (17.0.1)

Google Chrome 21.0.1180.83

Google Chrome 21.0.1180.89

Google Chrome 22.0.1229.79

Google Chrome 22.0.1229.92

Google Chrome 22.0.1229.94

Google Chrome 22.0.1229.96

Google Chrome 23.0.1271.64

Google Chrome 23.0.1271.91

Google Chrome 23.0.1271.95

Google Chrome 23.0.1271.97

Process Check: objlist.exe by Laurent

AVAST Software Avast AvastSvc.exe

AVAST Software Avast AvastUI.exe

System Health check

Total Fragmentation on Drive C:

End of Log

Nie rozumiem czemu java pokazuje out of date bo mam najnowszą wersję (sprawdziłem na stronie i przez autoupdate)

poza tym Anti Malware po zeskanowaniu dał info że wszystko jest OK i brak infekcji.

Czy to już załatwia problem? Jaki antywirus warto kupić bo jak widać Avast się nie sprawdził żeby uniknąć takich sytuacji?


(Atis) #6

Odinstaluj starą wersję JavaFX 2.1.1 i Java 6 Update 13

Zmiana antywirusa w niczym nie pomoże, bo wszystkie przepuszczają tego trojana.

Możesz zainteresować się tego typu zabezpieczeniem:

http://traxter-online.net/sandboxie-uru ... askownicy/


(ayk) #7

Bardzo dziękuję za pomoc! Wdzięczny jestem :slight_smile:

pozdrawiam

Adam