Blokada wtyczki Java w Firefoxie

Witam.

Problem wystąpił w przeglądarce Firefox 17.0.1. Chciałem zaktualizować tam wtyczkę Java w wersji 7 do Update 10 bo zauważyłem starą wersję aktualizacji w menu _ Narzędzia _ > _ Dodatki _ > _ Sprawdzanie wtyczek _.

Więc pobrałem tę najnowszą aktualizację i restart Firefox-a. Widzę też w Panelu sterowania , że ta zainstalowana wersja jest, pokażę to: tutaj

Ale po ponownym uruchomieniu Firefox-a , w _ Dodatkach _ widzę coś: takiego, kiedy klikam zaznaczoną w ramce na czerwono opcję _ Więcej informacji _ to czytam coś: takiego, a w opcji _ Sprawdzanie wtyczek _ pisze, że jest nieaktualna, choć przecież jest: tutaj

I mam pytanie, bo pierwszy raz się z tym spotykam - czy to ja popełniłem jakiś błąd, czy może ta wtyczka została przez Mozillę Firefox wyłączona i zablokowana jako stanowiąca jakieś zagrożenie dla bezpieczeństwa ?

Czy mimo to mogę i co z tym zrobić, bo wtyczkę mam nadal włączoną ? A może odinstalować ?

Czy może jeszcze nowsza wersja w przyszłości rozwiąże ten problem ? :oops:

Czy odinstalowałeś poprzednie wersje Javy?

Z tego co widzę to przeglądarka zgłasza go jako zagrożenie. Więc lepiej odinstaluj go i na nowo pobierz ze strony http://www.java.com/pl/download/ i zainstaluj na nowo

Czy chodzi ci o Javę w wersjach 7 Update 10 , tych poprzednich aktualizacjach - nie tych nie deinstaluję, tylko aktualizuję, czy też o inne wersje, które posiadam czyli Java 6 Update 32 i Java FX 2.1.1 - tych nie używam, i nie aktualizuję, używam tylko wersji 7.

Czy jest zatem sens odinstalowania i ponownej instalacji ?

Na jednej ze stron www czytam, że ta Java 7 Update 10 nie jest w pełni kompatybilna z poprzednimi wydaniami.

I jak najlepiej to zrobić - poprzez Panel sterowania?

Tak, ale mówimy tutaj o Firefoxie , a czy jednocześnie obejmuje ta deinstalacja wtyczki Javy także inne przeglądarki - u mnie Chrome , Operę i IE8?

Bo to jest deinstalacja wtyczki, a nie całego programu Java. Czy lepiej usunąć całość ?

Samą wtyczkę jak mogę usunąć ? :shock:

Otwórz Panel sterowania następnie wejdź w programy i funkcje, sprawdź ile masz wersji Javy (odinstaluj wszystkie poza Java 7 Update 10 dodatkowo odinstaluj Java FX 2.1.1).

Odinstalowałem w Panelu sterowania wersje Java 6 Update 32 i Java FX 2.1.1 i po wejściu do Firefoxa od razu widzę zmiany. Nie widać już tej blokady i nieaktualnej wersji wtyczki: tutaj i tutaj =D> =D>

Miałeś rację, to te wersje najprawdopodobniej sprawiały te kłopoty. Teraz już wszystko jest dobrze w Firefoxie z wtyczką Javy. :smiley:

To powiedzmy coś o tym bo jestem ciekaw dlaczego te wersje powodowały te problemy ?

Ja już szczerze mówiąc wcześniej nosiłem się aby te wersje usunąć, ale nie myślałem że będą one powodować aż takie problemy.

Również prosiłbym jeśli można krótko napisz coś o samych tych wersjach wtyczek Java czyli tych poprzednich, jak i tej 7 Update 10 , tzn. do czego one służą, czy są zbędne lub nie do działania jakichś programów komponentów

I czy teraz powinienem już używać tylko wersji Javy 7 i ją aktualizować ?

Czy w zależności od tego z jakich plików i programów korzystam, powinienem zainstalowaćjeszcze jakieś inne wersje Javy i jej wtyczek ?

I wreszcie czy oprogramowanie Java ma coś wspólnego z językiem Javascript bo to też mnie trochę nurtuje ? :wink: :smiley: