Blokady pobierania

od jakiegoś tygodnia mam problemy z pobieraniem z serwerów rapidshare, hotfile, megaupload itp. nie mogę też np oglądać filmów online ponieważ zawsze jest napisane, ze wykorzystałem już limit. na wszystkich serwerach hostingowych wyskakuje mi error, że aktualnie coś pobieram. wszystkie programy do pobierania w tle usunąłem, w sieci mam 2 komputery (połączone routerem) jeden jest wyłączony, u mnie na pewno nic sie nie pobiera. próbowałem pobierać przez IE, Mozillę i chrome, w każdej sytuacji jest tak samo. identycznie dzieje się na drugim komputerze w sieci.

Internet mam z netii 4 Mb/s, oczywiście zrobiłem skan antywirusem itp. na obu komputerach jest windows XP

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, sugestie cóż moze to być.

A czy nie masz przypadkiem wewnętrznego (prywatnego) adresu IP?

Jeśli tak to wszystko jasne - zewnętrzny IP dzielisz z innymi abonentami twojego ISP i oni pobierają i blokują ciebie.

Kolega napisał, że ma neta z Netii i ma router oraz dwa komputery - przynajmniej ja tak to rozumiem, więc ktoś spoza jego domu (chyba, że się podłączył przez wifi) nie mógł pobierać plików.

Innym powodem może być to, że twoje IP publiczne (to przypisane aktualnie do routera) mogło być przypisane komuś innemu i ten ktoś mógł wykorzystać limit. W panelu administracyjnym uruchom ponownie router lub wyłącz go i włącz albo po prostu wyciągnij i wepnij kablek od telefonu do routera w celu ponownej synchronizacji modemu i jeśli uzyskasz inne IP publiczne wtedy spróbuj obejrzeć, np. jakiś film on-line.

Pozdrawiam!

Czyszczenie ciasteczek (Cookies) z wszystkich przeglądarek.

Pozdrawiam.

usunąłem wszystkie cookies na obu kompach, kilka razy resetowałem router (robiłem tak zawsze żeby zmienić IP i pozbyć się limitów), IP mam wewnętrzne,

nadal wszędzie mam ze aktualnie coś pobieram…

Za routerem zawsze ma się na kompie wewnętrzne IP ale kwestia jest czy IP jakie otrzymuje router też jest wewnętrzne czy zewnętrzne a to już jest zależne od operatora i tego jaką ma ofertę.

Nie wiem czy w netii dają wewnętrzne czy zewnętrzne IP (zewnętrzne IP może być jako opcja dodatkowo płatna) ale objawy wskazują że IP jaki otrzymuje od nich twój router może być wewnętrzne.

Jeśli faktycznie netia daje ci wewnętrzny IP to znaczy że w sieci ty i wielu innych ich klientów jesteście widziani pod jednym wspólnym IP i serwery widzą was jako jednego użytkownika i stąd wspomniany problem (miałem ten problem u poprzedniego ISP).

W takim wypadku można jeszcze próbować kombinacji z serwerami proxy lub tunelowaniem ale nie ma gwarancji że się uda.

najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, ze wszystko było dobrze przez prawie 3,5 roku, takie anomalie są dopiero od ok tygodnia. kiedyś pobierałem i oglądałem dużo, i nie było żadnych problemów.

Też tak miałem że przez długi czas nie było problemów a potem się zaczęło więc to nie jest dziwne.

Próbowałeś, jak pisałem, restartować router w celu uzyskania nowego IP publicznego? Sprawdź jeszcze ustawienia routera a w najgorszym wypadku zresetuj jego ustawienia i skonfiguruj na nowo.

Netia przydziela zmienne IP z puli adresów publicznych.

Raczej za NATem, bo za routerem niekoniecznie. Routery też przydzielają przecież publiczne IP :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal , masz rację że za to za NATem ma się wewnętrzne IP ale większość obecnie dostępnych routerów ma NAT, to był mój skrót myślowy.

Oczywiście w tym przypadku to czy router ma NAT czy nie nie jest istotne (miało by to znaczenie jakby tematem było stawianie serwera) a wspomniałem o tym jedynie aby uściślić temat.

Jeśli nie pomoże restartowanie routera (czyli wyłączenie i ponowne włączenie; nie chodzi o resetowanie jego ustawień) to można jeszcze próbować z serwerami proxy i/lub oprogramowaniem tunelującym ale też nie ma pewności że to pomoże.

nie wiem co to było, naprawiło się samo z siebie, już wszystko działa, dzięki za chęci;]