Blokowanie internetu w ZoneAlarm 6.0.667.000

Witam,

Chciałem skorzystać z funkcji tego FireWalla umożliwiającej automatyczne blokowanie dostępu programów do internetu przy określonym czasie bezczynności komputera. Ustawiłem aktywację tej opcji (aktywuje się po włączeniu screen savera). Funkcja działa dobrze ale tylko w odniesieniu do całkowitej blokady (bez wyjątków dla wybranych programów).

W poprzednich wersjech ZA do funkcji tej była dodana opcja, dzięki której można było wybrać programy, które miały dostęp do internetu nawet przy włączonej blokadzie (w spisie programów monitorowanych przez ZA obok kolumn określających reguły zezwalania dostępu do sieci była kolumna z symbolem kłódki, którą można było uaktywnić). W tej najnowszej wersji opcja ta jest również opisana w pliku pomocy jako dostępna. Jednak nie wiem jak ją włączyć dla wybranych programów ponieważ nie ma obok nazwy programu kolumny z tym oznaczeniem które pozwalało wybrać programy dopuszczone do sieci mimo blokady. Czy ktoś wie jak aktywaować tę opcję w najnowszej wersji ZA?

Chciałem np. żeby mimo blokady program pocztowy BAT! miał dostęp do sieci w celu sprawdzania poczty.

Złączono Posta : 03.11.2005 (Czw) 15:17

Czekając na pomoc ze strony forumowiczów samodzielnie znalazłem odpowiedź na dręczące mnie pytanie :wink:

Niestety w najnowszej wersji darmowego ZA usunięto możliwość idywidualnego odblokowywania programów (przy włączonej “blokadzie ogólnej”).

Potwierdzenie tego znalazłem na oficjalnym forum Zone Labs: http://skocz.pl/akkz

Jak widać starsza wersja w tym zakresie była funkcjonalniejsza :frowning:

Odpowiedź podaję dla tych, którzy ewentualnie będą mieli podobne pytanie.

Temat chyba można zamknąć.