Blokowanie Ip na fora.pl

Mam forum na Fora.pl i mam maly problem bo jakas grupka za przeproszweniem debili obraza innych urzytkownikow,nie moge ciagle usuwac im kont i postow ale chcem im zablokowac Ip.Zablokowalem 2 osoba bo oni maja sieci osiedlowe i im sie Ip nie zmienia ale co z urzytkownikiem neostrady ktoremu Ip sie zmienia wraz z polaczeniem.Moze ktos wie jak temu zapobiec???

Wtedy nie ma szans - w takim wypadku mozesz im wrzucic ciasteczko ;d dopuki nie zorientuja sie i nie usuna ciasteczka ;] moga cie cmoknac w pompke… ale to pewnie jacys dzieloni kolesie wiec beda cie non stop w pompke cmokac hehe

pzdr

"Adresy IP lub hosty:

Aby podać kilka adresów IP lub hostów oddziel je przecinkami. Aby określić zakres adresów IP oddziel początkowy i końcowy myślnikiem (-), znakiem zamiennym jest *."

takie cos pisze w panelu admina to jak musze zapisac adres IP 86.63.154.163 zeby nikt o takim poczatku IP nie mogl wejsc na forum

Mialem raz stycznosc z tego typu problemem i w naszym przypadku udało się go rozwiązać. Takie akcje to zazwyczaj młode dzieciaki, które myślą, że dzięki zmiennemu IP są nietykalne i mogą robić, co im się podoba.

Natomiast prawda jest taka, że telekomuna musi trzymać logi z informacjami, pod jaki numer telefonu był w danym czasie IP podpiety.

Tak więc ta strona bedzie uzyteczna: https://hypnos.tpnet.pl/abuse

Pierwszy etap, to informujesz delikwenta, ze masz zamiar zglosic jego postepowania do telekomuny. Jak do dzieciaka dotrze, ze pewnego dnia jego rodzice moga otrzymac informacje na temat tego, co on wyczynia w necie, lub neo zostanie odcieta - moze zmieknac. W przypadku, z ktorym mialem stycznosc, taka informacja wystarczyla, aby rozwiazac problem.

Jesli to nie koniec, to drugim etapem jest natralnie wypelnienie tego formularza

a z tym zakresem IP sie nic nie da zrobic ,moze byc nawet ze cale województwo z poczatkiem IP 86 nie moglo by wejsc na forum bo tak z tego regionu nikogo nie mam na forum tylko dolnoslaskiego i slaskiego