Blokowanie portów przez TP

Witam.

Mam takie pytanko - wie ktos moze dlaczego tp blokuje porty (np. uTorrent) w ciągu dnia, a w nocy je odblokowuje?? ??

sam w to nie wierzyłem, ale zainstalowałem w celach “badawczych” torrenta, odblokowałem porty na swoim routerze, a tu sprawdzając na http://www.utorrent.com/testport.php?port=48149 port nadal zablokowany?? !!

ja chyba wiem. Bo TP zaczło ostatnio chronić użytkowników przed atakami i poblokowało porty. Ale żeby cie nie chroniło musisz tak zrobić:

W miejscu do wpisania loginu, przed loginem wpisz: bez_ochrony lub BEZ_OCHRONY .

Przykład jakbym był użytkownikiem fastman92:

login: bez_ochronyfastman92

To jest dziwna sprawa, ja mam Netię po lini TP i tam żadnych zablokowanych portów nie ma. Spróbuj ustawić port 57540 u mnie on działa bez problemów cały czas.

Pozdrawiam. :smiley:

TPSa zgodnie z umową nie powinno na NEO blokować portów.

Nie może zablokować wszystkich portów w ustawieniach uTorrenta ustaw żeby wylosował nowy port, ten z kolei przekieruj na routerze i w ten sposób będzie wszystko ok:)

a swoją drogą, to powyższe, rzekome działanie TP ma swoje uzasadnienie ekonomiczne, albowiem ruch w sieciach typu BitTorrent powodują duże koszty dla operatora- samo utrzymanie tego ruchu bardzo dużo kosztuje.

niema to znaczenia jaki port bo u ustawieniach losuje sobie dowolny port…

kolego wisi mi to sciaganie z torentów, bo nie mam na to czasu, ale ciekawi mnie dlaczego tak robią, poniewaz moj kolega podpięty do mojej sieci ma to zmartwienie ze w dzien ma zablokowany port

no to pytanie dlaczego ja mam blokowane i odblokowywane?? ??

tak zeby nie być gołosłownym…

1efc347d0aeb8e48m.jpg

Przecież w opcjach Utorrenta może zmienić port na dowolny inny nie blokowany.

:arrow: Bluline TPSa i tam je zadaj.

Losowałem juz chyba z 20 portów w torrencie i odblokowywałem je na routerze… a wyskakuje mi ze niby wszystkie ZABLOKOWANE…

a po 19 jak ręką odjął ( i tez wylosowałem kilka i wszystkie ok)…

no chyba będe musiał tam zadzwonić, i ich *********** :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: