Blokowanie przez administratora róznych funkcji

Witam!

Mam ostatnimi czasy masę problemów z moim PC. Na dysku twardym mam 3 partycje, 2 z winowsami(oryginalne) i 1 na pliki, programy. Moj problem polega na znacznym ograqniczeniu mozliwości w windowsie. Po pierwsze nie moge uruchomic zadnego z systemow w trybie awaryjnym, po chwili ładowania komputer restartuje się. Menadzer zadan jest zablokowany przez administratora nawet po formacie i ponownej instalacji windowsa. formatowałem obie partycje z windowsami, tej ze zdjeciami nie. Co wiecej nie mogę uruchomic programow takich jak norton albo spybot. przy skanowaniu komputera smitfraudfix wyskakuje komunikat informujacy o tym ze edycja rejestru została wyłączona przez administratora sieci.

Prosze o pomoc

Bardzo prawdopodobne, że masz Sality Zobacz instrukcje usuwania usuwanie-znanych-wirusow-sality-jeefo-parite-virut-itp-t370365.html

Skanowanie dr.web’em trwa juz czternastą godzine, znalazł jak narazie 69 zainfekowanych plikow z czego wyleczył 64 a 5 przeniósł. pliki zainfekowane są głównie wirusem win32.sector.12 ale również zdarza się trojan jakiś i odmiana i raz zdarzyła sie odmiana win32.sector.5. W tym momencie dr web od jakichs 3 godzin skanuje jeden plik exe, komputer sie nie zawiesił program też działa jakby normalnie.

z tego co wyszukałem na innym forum o tym witusie tona samym skanowaniu może sie nie skonczyc

To prawda na samym skanowaniu się nie skończy Niestety usuwanie tej infekcji jest bardzo czasochłonne i nie zawsze kończy się sukcesem. Jak DRWeb skończy skanować Pobierz Kaspersky Virus Removal Tool http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V … 12768.html Wykonujesz pełne skanowanie i usuwasz to co znajdzie program

Po tym

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja zakładam że masz Windows XP

Pobierz OTL i RSIT Instrukcja i programy tutaj otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html i podaj logi z tych programów na forum

Dlaczego akurat tak długo trwa skanowanie tego jednego pliku, to juz pare godzin, prędkość skanowania spadła do 49KB/s. Wcześniej utrzymywała sie na pozimie 250KB/s. co znaczy ze plik jest “ulezczony”, a co ze “przeniesiony”?

Na pierwsze pytanie nie potrafię odpowiedzieć ponieważ nie wiem o jaki plik chodzi. Plik wyleczony znaczy że został powiedzmy “oczyszczony z kodu wirusa” Przeniesiony, znaczy że antywirus przeniósł go do kwarantanny, bo na chwile obecną nie może go wyleczyć. Kwarantanne powinno się opróżnić po zakończeniu skanowania

jest to plik znajdujący sie D:\System Volume Information_restore{…}\RP10\A0000336.exe, tam gdzie jest wielokropek najduje się długi ciąg literek i cyferek. skanowanie trwa 18tą godzinę, a sam plik juz koło 6,7 godzin

Ponownie wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach wg podanej wyżej instrukcji.

ale podczas sknowania?

Tak

niestety nie pomogło

Co to znaczy nie pomogło, nadal skanuje ten sam plik, czy nadal długo skanuje. Zawsze możesz przerwać skanowanie pobrać drugi skaner i nim wykonać pełne skanowanie ale w tym przypadku wszystko co zostanie znalezione przez KVRT zostanie usunięte

Witam po kilku dniowej nie obecności. Tak nadal skanował ten sam plik. niestety po ponownym uruchomieniu nie uruchamia się system, wyskakuje natomiast komunikat o uszkodzeniu jakichś plików. Na systemie na szczeście mi nie zależy. Co mam teraz zrobic ponowne instalowanie windowsa?

Hm jeśli wyłączyłeś przywracanie systemu to plik powinien zostać usunięty, ale mniejsza z tym

Jeśli nie zależy Ci na systemie to po prostu zrób format całego dysku (wszystkich partycji i postaw system na nowo) Wszystkie programy i sterowniki pobierasz na nowo z internetu. Jeśli zależy Ci na jakiś danych to możesz wykonać instalacje nakładkową bez utraty danych http://www.searchengines.pl/index.php?s … 0&p=109540 (zakładam że masz WinXP) Po tym musisz

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Skan Dr.WEB CureIt!

Jak skaner nic nie znajdzie podajesz log OTL i RSIT na forum