Blokowanie przez administratora róznych funkcji

(Ptuzimek) #1

Witam!

Mam ostatnimi czasy masę problemów z moim PC. Na dysku twardym mam 3 partycje, 2 z winowsami(oryginalne) i 1 na pliki, programy. Moj problem polega na znacznym ograqniczeniu mozliwości w windowsie. Po pierwsze nie moge uruchomic zadnego z systemow w trybie awaryjnym, po chwili ładowania komputer restartuje się. Menadzer zadan jest zablokowany przez administratora nawet po formacie i ponownej instalacji windowsa. formatowałem obie partycje z windowsami, tej ze zdjeciami nie. Co wiecej nie mogę uruchomic programow takich jak norton albo spybot. przy skanowaniu komputera smitfraudfix wyskakuje komunikat informujacy o tym ze edycja rejestru została wyłączona przez administratora sieci.

Prosze o pomoc

(Spandau) #2

Bardzo prawdopodobne, że masz Sality Zobacz instrukcje usuwania usuwanie-znanych-wirusow-sality-jeefo-parite-virut-itp-t370365.html

(Ptuzimek) #3

Skanowanie dr.web'em trwa juz czternastą godzine, znalazł jak narazie 69 zainfekowanych plikow z czego wyleczył 64 a 5 przeniósł. pliki zainfekowane są głównie wirusem win32.sector.12 ale również zdarza się trojan jakiś i odmiana i raz zdarzyła sie odmiana win32.sector.5. W tym momencie dr web od jakichs 3 godzin skanuje jeden plik exe, komputer sie nie zawiesił program też działa jakby normalnie.

z tego co wyszukałem na innym forum o tym witusie tona samym skanowaniu może sie nie skonczyc

(Spandau) #4

To prawda na samym skanowaniu się nie skończy Niestety usuwanie tej infekcji jest bardzo czasochłonne i nie zawsze kończy się sukcesem. Jak DRWeb skończy skanować Pobierz Kaspersky Virus Removal Tool http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V ... 12768.html Wykonujesz pełne skanowanie i usuwasz to co znajdzie program

Po tym

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja zakładam że masz Windows XP

Pobierz OTL i RSIT Instrukcja i programy tutaj otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html i podaj logi z tych programów na forum

(Ptuzimek) #5

Dlaczego akurat tak długo trwa skanowanie tego jednego pliku, to juz pare godzin, prędkość skanowania spadła do 49KB/s. Wcześniej utrzymywała sie na pozimie 250KB/s. co znaczy ze plik jest "ulezczony", a co ze "przeniesiony"?

(Spandau) #6

Na pierwsze pytanie nie potrafię odpowiedzieć ponieważ nie wiem o jaki plik chodzi. Plik wyleczony znaczy że został powiedzmy "oczyszczony z kodu wirusa" Przeniesiony, znaczy że antywirus przeniósł go do kwarantanny, bo na chwile obecną nie może go wyleczyć. Kwarantanne powinno się opróżnić po zakończeniu skanowania

(Ptuzimek) #7

jest to plik znajdujący sie D:\System Volume Information_restore{...}\RP10\A0000336.exe, tam gdzie jest wielokropek najduje się długi ciąg literek i cyferek. skanowanie trwa 18tą godzinę, a sam plik juz koło 6,7 godzin

(deFco247) #8

Ponownie wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach wg podanej wyżej instrukcji.

(Ptuzimek) #9

ale podczas sknowania?

(Spandau) #10

Tak

(Ptuzimek) #11

niestety nie pomogło

(Spandau) #12

Co to znaczy nie pomogło, nadal skanuje ten sam plik, czy nadal długo skanuje. Zawsze możesz przerwać skanowanie pobrać drugi skaner i nim wykonać pełne skanowanie ale w tym przypadku wszystko co zostanie znalezione przez KVRT zostanie usunięte

(Ptuzimek) #13

Witam po kilku dniowej nie obecności. Tak nadal skanował ten sam plik. niestety po ponownym uruchomieniu nie uruchamia się system, wyskakuje natomiast komunikat o uszkodzeniu jakichś plików. Na systemie na szczeście mi nie zależy. Co mam teraz zrobic ponowne instalowanie windowsa?

(Spandau) #14

Hm jeśli wyłączyłeś przywracanie systemu to plik powinien zostać usunięty, ale mniejsza z tym

Jeśli nie zależy Ci na systemie to po prostu zrób format całego dysku (wszystkich partycji i postaw system na nowo) Wszystkie programy i sterowniki pobierasz na nowo z internetu. Jeśli zależy Ci na jakiś danych to możesz wykonać instalacje nakładkową bez utraty danych http://www.searchengines.pl/index.php?s ... 0&p=109540 (zakładam że masz WinXP) Po tym musisz

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Skan Dr.WEB CureIt!

Jak skaner nic nie znajdzie podajesz log OTL i RSIT na forum