Blokowanie przez Pandę programów pobieranych z DP

(yjerz) #1

pobrałem i zainstalowałem program do aktualizacji sterowników kamerki w laptopie (obrazek z kamerki odwrócił się “do góry nogami” i nie mam narzędzi by ustawiać tę kamerkę); IObit Driver Booster Pro 4.3.0 - po ściągnięciu, gdy chciałem uruchomić i otworzyć program, Panda zablokowała mi go traktując go jako potencjalny nośnik wirusa, nawet gdy w ustawieniach kwarantanny zmieniłem status na bezpieczny (ukazała się informacja, że jest odblokowany) nie byłem w stanie go uruchomić, podobna sytuacja wystąpiła przy próbie instalacji programu do malowania Alchemy008Beta - jak zwykle liczę na przychylne porady od kolegów, jak dotąd zawsze z taką pomocą potrafiłem rozwiązywać problemy - z góry dziękuję za poświęcenie mi czasu - yjerz

(fiesta) #2

Posiadam najnowszą wersję Pandy Internet Security i przed chwilą porbrałem Drive Bostera z bazy DP i Panda niczego nie blokuje ani podczas pobierania ani instalacji. Skorzystałeś z linków bezpośrednich, czy pobierasz z Asystentem pobierania. Jeżeli to drugie to nie ma się czego dziwić że Panda krzyczy i blokuje.

(yjerz) #3

dzięki!!! pobieram z linków bezpośrednich bo przed asystentem wielokrotnie byłem przestrzegany, że wtyka różne dodatkowe badziewne programiki czy dokładki - ale może masz rację, spróbuję skorzystać z Twojej rady, dzięki raz jeszcze i pozdrawiam - yjerz

(yjerz) #4

a może pomożesz mi w użytkowania Bostera ponieważ zainstalowałem, uruchomiłem programik, uaktualnił mi kilkanaście driverów ale nie potrafię samodzielnie sprawdzić ani " nakazać" uaktualnienia konkretnego urządzenia - kamerki laptopowej, która pokazuje mi obrazek do góry nogami, doszedłem już do tego, że mam kod konkretnego sterownika, który za to odpowiada ale nie mogę go sam zamienić ani ściągnąć tego “dobrego” - ponoć Windows 10 uaktualniając sterowniki do kamerki miał do wyboru dwa prawie identyczne sterowniki i instalował oczywiście ten z niedobrą końcówką…jeśli wiesz jak poinformować Bostera by to naprawił będę Ci (oczywiście!) bardzo wdzięczny, ale jeśli ma Ci to zająć czas na szukanie itd. itd. - to odpuść, masz pewnie dość swoich zajęć, tak czy inaczej za Bostera i pomoc dziękuję, pozdrawiam yjerz