Blokowanie tapety

Chcę zablokować możliwość zmiany tapety. Tzn. ustawić jej brak, aby nikł nie mógł wstawić innej tapety. Z tego co się dowiedziałem, nie jest to takie proste, bo nawet jak zablokuje zakładkę tło, czy nawet całe właściwości ekranu w rejestrze, to i tak przy pomocy Internet Explorera, lub FireFox użytkownik może wstawić tło pulpitu.

Najlepszym sposobem było wy wstawić coś takiego do rejestru przy zamykaniu windowsa (XP i 98).

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

“ScreenSaveActive”=“0”

“Wallpaper”=""

“OriginalWallpaper”=""

Niestety nie wiem jak wstawić plik, aby uruchamiał się przy zamykaniu systemu. I tu moja prośba o pomoc.

Wlkej do notatnika ,zapisz i zmień rozszerzenie na .reg / następnie kliknij 2 x w ikone i doda

Wiem, że doda, ale jak ten plik .reg ustawić tak aby ładował się przy zamykaniu systemu. Chodzi tu o komputery szkolne, abym nie musiał tego robić ręcznie.

jeśli przy pomocy opcji ustaw jako tapetę to można ją wyłączyć przy pomocy rejestru

:slight_smile:

Napisać tylko, że można, to każdy może. Napisz jak.

A tak na marginesie co z opcją ustaw jako tło w MsPaint??

Wgląda na to, że jest spora dziura w systemach Windows, i jak tu mówić o zabezpieczeniach.

Dodać do Start -> Programy -> Autostart ?

HarryPotter , cytujesz a sam nawet nie czytasz co qlissimus , napisał zamykaniu a Ty ściemniasz o autostarcie

Zasady grup gpedit.msc

Zasady komputer lokalny/Konfiguracja uzytkownika/Pulpit/Tapeta … i masz problem z głowy