Blokowanie URL w firmie

Witam.

Przeglądałem forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc postanowiłem stowrzyć nowy wątek i na Waszą pomoc liczę.

Potrzebuję programu który będzie blokował adresy URL.

Wiem, że w starszym AVASCIE 4.8 było coś takiego w usłudze “Osłona Sieciowa”, że można było zdefiniować maskami lub konkretnymi adresami strony które mają być blokowane. Dla przykładu: *.youtube.* blokowało wszystkie adresy zawierające frazę youtube.

W tym momencie wiem, że taka opcja została przeniesiona do płatnej wersji Avasta. Wiem również, że podobne opcje udostępnia również program BENIAMIN, ale jest on płatny.

Rozwiązanie polegające na edycji pliku hosts pozostawiam sobie jako ostateczną ostateczność.

Na czym mi zależy?

* Dostęp do programu, konfiguracji, zamknięcia oraz deinstalacji programu na hasło.

* Najlepiej aby był to program bezpłatny do użytku komercyjnego lub bezpłatny z wył. zastosowań komercyjnych.

* Możliwość blokowania stron przy pomocy masek (tak jak opisałem wcześniej).

Może przyda się również informacja, że używam COMODO INTERNET SECURITY oraz Windowsa XP SP3. Program ma być instalowany w firmie.

Jeśli ktoś wie jak coś takiego ustawić w CIS to byłoby już najlepsze rozwiązanie.

Mogę również zainstalować Kasperskiego IS 2010, ale wolę korzystać z CIS gdyż jest po prostu lepszy wg mnie… :wink:

zobacz tu http://www.sunbeltsoftware.com/Home-Home-Office/Sunbelt-Personal-Firewall/

Ja obecnie korzystam z Kasperskiego ale kiedyś kożystalam z outposta http://free.agnitum.com/

Hmmm… jak dla mnie najskuteczniejszą możliwością blokowania adresów, jest wpisania strony do pliku hosts w windows/System32/drivers/etc. A co do pakietu zabezpieczającego, Kaspersky jest lepszy ; ) To tyle ode mnie

Jak juz wspominałem - plik HOSTS jest dla mnie ostatecznością…

Wpiszę:

127.0.0.1 youtube.com

to pracownik wejdzie przez www.youtube.com. Ponadto to rozwiazanie nie blokuje dostepu do stronek zawierających w sobie youtube itp.

Ponadto cieszę się, ze używacie pakietów bezpieczeństwa ale mi chodzi o konkretną poradę.

@LLINDELOU - zajrzałem i nie znalazłem. Ani Sunbelt, ani OUTPOST nie oferuja tego czego szukam.

Szukamy dalej…

Oh, przepraszam, umknęło mi to zdanie.

Privoxy może?

Pod linuxem by się to znalazło od razu. Wystarczy zainstalować iptables i po sprawie… ale dla windowsa zaczyna się problem w ostateczności będziesz musiał zadowolić się Kasperskim lub edycja pliku hosts…

A może poszukaj może to dziwnie brzmi programów do kontroli rodzicielskiej. Wiem ze takowe posiadają opcje blokowania stron www. Przykładowe programy znajdziesz na voltalu.

Nie wiem czy takie rozwiązanie wchodzi w grę. :?