Blokowanie użytkowników sieci

Mam internet w angielskiej Sieci Virgin media. Oczywiście modem, router także. Z internetu kożysta kilka osób. Czy jest jakiś sposób aby Zablokować danego użytkownika/odciąć mu internet ??

  • jeżeli wifi - założyć hasło

  • jeżeli po kablu - zablokować / dopuszczać dany adres MAC karty sieciowej (ale to ma krótkie nogi, najlepiej wypiąć kabel).

Ja łączę się przez kabel, Inni bezprzewodowo. Zmienić chasło to każdy może… W ten sposób odetne wszystkich. A chodzi o to żeby tylko jedną osobę zablokować bez zmiany chasła…

Przychodzi mi do głowy program NetCut… Na pewno działa w LANie, ale czy sprawdzi się we WLANie #-o Nie mam pojęcia.

Możesz założyć hasło a tym co chcesz aby mieli neta je podać :smiley:

royery są wyposażone w takie narzędzia (reguły) jak blokowanie dostępu do neta dla poszczególnych kart z numerem MAC. Jeżeli włączysz blokadę tego MACa co ma ta osoba to nie dostanie się do neta. Gdyby przyszło mu na myśl zmienić MACa to włącz jeszcze filtrowanie MACów na routerze przez co tylko określone karty z danymi MACami będą mogły się podłączyć.

Ok jasne, Spoko. Tylko co to ten MAC i jak to zrobić… Gdzybym wiedział to bym nie pytał… (mój system to windows Vista)

Lepiej podaj, jaki router, wtedy będzie łatwiej…

Każda karta sieciowa ma unikalny (prawie unikalny…) adres “fizyczny” *(MAC) - to jakby numer seryjny. W routerach jest opcja, aby dopuszczać tylko komputery z danym MAC - czyli jak dopiszesz wszystkie poza “delikwentem”, to on do pewnego czasu nie będzie miał sieci.

Jedyny napis jaki widze to Netgear Wireless-G Router WGR614 V9.

Do białej listy dodajesz adresy kart sieciowy MAC, które mają pozwolenie na korzystanie z internetu lub możesz dodać do czarnej listy te, które mają być blokowane. Ja proponuję wziąć od każdego kto ma mieć dostęp do neta jego adres MAC i dodać je do listy. MAC sprawdzisz we właściwościach karty sieciowej.

Pozdrawiam!