Blokowanie Windowsa XP


(Pablo M88) #1

Mam problem z kontami w Windowsie XP.

Dostałem bojowe zadanie przeinstalowania wszystkich kompów w sali informatycznej w mojej szkole i poblokowaniu kont uczniowskich tak, by nikt nie mógł nawet zmienić tapety (słowem nie mógł nic zepsuć/namieszać na dysku), jednocześnie pozostawiając konto administratora ze wszystkimi uprawnieniami. Dyski są w formacie NTFS.

Jest może do tego jakiś program?

Nie polecajcie mi Tweak XP bo już próbowałem i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie obciążał tak CPU i działał poprawnie, bo co chwile powodował jakieś problemy.

Jeżeli nie ma programu to może jest jakiś poradnik, z którego się dowiem, jak poblokować te kompy w rejestrze.

Jeżeli nie ma takiego poradnika to liczę na wasze porady jak to zrobić!

Z góry dzięki!


(Ntteam) #2

Spruboj programem windows configuration jest dostepny na stronie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=451

nim mozesz blokowac duzo zeczy np. pozycje usun itp.


(P Baczynski) #3

poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=


(Ford Fokus) #4

A ja potrzebuje takie coś, żeby nie można było odpalić niektórych programów, chodzi konkretnie o Tibię (tibia.exe) i GaduGadu (gg.exe). Bo uczniowie za często używają i pani się denerwuje :twisted: , Jakiś program żeby można było to zablokować? Tak żeby się poprostu nie odpalało lub wywalał błąd jakiś?

Nie zakładałem new tematu, bo po co ;], ten podobny :D.


(fiesta) #5

Nie ma sensu robienie tego na każdym komputerze z osobna, dlatego że profile i tak po każdym uruchomieniu klienta pobierane są z serwera. Restrykcje nakłada się na poziomie grupy na serwerze a danego ucznia przypisuje się do grupy i po zalogowaniu istnieją wszystkie restrykcje które są przewidziane dla danej grupy. Admin powinien być standardowo przydzielony do grupy Administratorzy która nie ma żadnych restrykcji zarówno na serwerze jaki stacji klienckiej.


(Pablo M88) #6

Wielkie dzięki za linki - bardzo przydała mi się Anatomia Rejestru Windows - ograniczenia i blokady, zastosowałem niemal wszystko - teraz uczniowie bedą mogli co najwyżej pograć w pasjansa i poprzeglądać www


(Ntteam) #7

No dobra ale nie widze zeby ktos napisal jak blokowac instalacje programow ?


(Pablo M88) #8

Co do blokady instalacji programów, to na koncie z restrykcjami (ograniczonym) jest ona niemożliwa (chyba, że użytkownik zna hasło do konta admina)


(pysiu) #9

w uruchom wpisz polecenie MMC uruchomisz konsole i dasz tam zakładki bedziesz miał dużo opcji do poblokowania wiecej sie dowiesz http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html