Blokownie sie pamięci

Sprawa wygląda następująco:

przy użytkowaniu kompa zapycha mi sie pamięć

korzystając z netu konkretnie otwierając stronki przywiesza mi się komp jak zwykle w tej sytuacji wciszkam “trójce” (ctrl+alt+delete) :confused: i staram sie zakonczyc działanie strony która zaczeła sie otwierać (to nie jest konkretna strona) i spowodowała przywieszke, lecz to nei pomaga więc znowu atakuje “trójcą” i wyskakuje mi białe okno z tytułem “niebezpiecznie mało zasobów systemu!” i pod spodem nazwa stronki z opcjami do zamkniecja (tak, nie, anuluj). Proble m sie powtarza często. Radze sobie z tym resetując system lecz to pomaga na krótki okres czasu. Sprawdzałem czy nie mam wirusa MKSem i AVG. a jedyny program jaki może mi obciążać pamięć to eMule lsd lecz to nie to, też sprawdziłem… prosze o szybką pomoc :smiley:

Dlaczego zakładasz nowy temat identyczny jak poprzedni? Raz usunąłem, za chwilę to samo. Wytłumaczysz po co kilka takich samych tematów z Twoim problemem?

:frowning: sorry nie chciałem ale nie wiedziałem czy temat doszedł ponieważ miałem ten problem z tą pamięcią … musiałem kombinować :confused:

wytłumaczenie przyjęte :slight_smile:

napisz cos wiecej jaki sprzet i system masz

:expressionless: win98se przeglądarka IE 5, direct 9 :P,gainward GeForce3 PowerPack ti 200, płyta ECS k7s5a, AMD Athlon XP 1466 MHz (1700+, thoroughbred-B), 256 MB DDR, SB live!, net z kablówki …

No, to powinno Ci smigac. Zainstaluj IE 6, potem IE 6 SP1 i IE SP1 Q828750 - obie sa tu: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=35&g=9, mozesz takze doinstalowac sobie dodatkowa przegladarke, np. Opera, Avant Browser sa tu: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=17&g=6 warto tez zaktualizowac Windows i powinno byc dobrze. Jesli nie to pisz.

Wątpię czy zainstalowanie IE 6 wraz z service packami rozwiąże ten problem przyczyna tkwi gdzie indziej tylko pytanie gdzie :!: :wink: :!: :wink: :!: :wink:

fiesta Twój post jest 3333 wiadomością napisaną na forum :smiley:

Ciekawa liczba :slight_smile:

Hmmm ciekawy zbieg okoliczności :wink: :wink: :wink: Może by to jakoś uczcić??? Dobrze że nie 6666 bo bym został posądzony o związki z :evil: :evil: :evil: :wink: :wink: :wink:

mi sie wydaje ze uszkodzeniu ulegla kosc pamieci RAM :roll:

Ale problem pojawia sie tylko przy przegladaniu stron www. Poza tym mam nadzieje, ze ch4o5 poczytal podobne tematy (o braku pamieci), gdzie bylo o odpowiedniej ilosci miejsca na dysku na plik wymiany, o trojanach itp.

no no CHaos zawsze czyta !!

W ustawieniach karty sieciowej w zakładce “szybkość łącza” spróbuj zmienić na półdupleks może pomoże

To raczej nie jest wina kości pamięci. 98 kiepsko sobie radzi z odzyskiem pamięci przy nowszych programach. Chociaż w obecnych czasach sam Internet ma duże wymagania sprzetowe.

Przy używaniu 98, zawsze używam programu Free Ram XP Pro, do odzysku pamięci. Na nim widać jak znika wolna pamięć.

Przeważnie wina leży po stronie programów, które po wyłączeniu, nie zwalniają pamięci. 98 nie potrafi sobie z tym dobrze radzić.

Taa, ja też mam taki problem, bo też mam Win98 SE. Ten system po pewnym czasie umiera śmiercią naturalną, i jedynym lekarstwem jest format c.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Win 98 :slight_smile:

Leonidas, to wcale niejest tak do końca. Przy odpowiednim potraktowaniu, nawet 98- ka będzie Ci długo służyć.

Przy odpowiednim potraktowaniu Maluchem też pojeździsz ze 30 lat, ale czy o to w życiu chodzi ??? Nie oszukujmy się, 98 jest już przestarzały i nawet leczenie go Win Doctorem Nortona, czy usówanie zbędnych wpisów do rejestru nie da Ci juz komfortu po pewnym czasie. Chyba czas już myśleć przyszłościowo i jeżeli Microsoft wypuścił nowe systemy, to w czymś muszą być lepsze.

thx a lot. I po problemie. Znam powód, nie pomyślałem o tym wcześniej. Otóż zawsze gdy siedze w necie to słucham muzy na winampie (2.95) gdy tego nie robie problem nie wtstepuje. :o Sorry za zawracanie głowy, musze ram dokupić :wink:. A propos co ile robicie formata 8) ??

Leonidasie, to znowu nie tak. Nawet z XP jak poszalejesz to Ci padnie.

Czasami wystarczy zastosować kilka podstawowych reguł, a wszystko będzie w porzadku. Oczywiście, że zaden program naprawczy nie pomoze jak rozpieprzysdz system.

Xp ma tę zaletę, że można sobie skonfigurować przywracanie systemu.

Niezależnie od systemu operacyjnego, jak bedziesz instalował wszystko jak popadnie, po to tylko by sprawdzić co to jest, szczególnie wersje beta, to predzej czy później pęknie.

Czesto np.: zdarzają się sytuacje, że grasz w grę, a ona tylko śmiga. Po tygodniu próbujesz uruchomić tę samą grę, tu klops. Nie działa, albo rozwala Ci system.

reasumując, jak nie bedziesz sprzątał mieszkania, to brudu Ci nie ubędzie, a wręcz odwrotnie.