Blu-Ray nie odczytuje płyt dodawanych do gazet

Mam następujący problem, że mój Blu-Ray firmy LG nie chce odczytywać płyt dodawanych do gazet komputerowych CD-Action, PC Format, Komputer Świat za to bez problemu odczytuje płyty z grami komputerowymi, filmami czy muzyką zaznaczam, że sprzęt prawie nie był prawie używany nie wypalił żadnej płyty a płyty do niego były wsadzane raz na ruski rok.Jakiś pomysł co się stało z moim sprzętem, bo nie wierze, że trzy różne wydawnictwa mają problem z tłocznią płyty.

Update firmware próbowałeś ?

Mam taki model http://www.lg.com/us/burners-drives/lg-BH16NS40-internal-blu-ray-dvd-drive i z tego co widzę nowy sterownik się nie pojawił.

Firmware jest tutaj http://www.lg.com/us/support-product/lg-BH16NS40

Z tego co widzę nowy sterownik się nie pojawił.

Nie sterownik tylko firmware (oprogramowanie napędu), nie myl pojęć.

A masz opcje przetestować napęd na innym komputerze? Jeszcze ewentualnie przetrzyj płyty które Ci nie działają, może coś ruszy.

Zawsze się czepiasz czy to taka wyjątkowa sytuacja ??

Według ciebie co mi pomoże przetestowanie na innym komputerze, na którym się będzie zachowywał identycznie a co do płyt to było pierwsze co wykonałem niepotrzebnie, gdyż inne płyty działały.

Najprostsza sprawa, inny system. Ale po co testować skoro wiesz lepiej. Tematy płyt bd znam od dawna, na allegro sprzedajemy je od kilku lat, tak samo jak nagrywarki. Osobiście mam też nagrywarkę LG, używam codziennie, ale skąd mogę się znać na tym.

Druga rzecz, poprawiam bo robisz błąd, gdyby to była pierdoła to nic bym się nie odzywał ale mylenie sterownika z firmware sprowadzić może do złej diagnostyki i co za tym idzie, nie dostaniesz pomocy. Poza tym piszę to na spokojnie, nie dogryzam Ci przecież.

Ten test ma taki sens jak testowanie Blu-Ray przy pomocy odpowiedniego programu, jaką płytę wrzucę taki będę miał wynik.Czy inny system pomoże bardzo w to powątpiewam optuje zabrudzenie soczewki w nagrywarce.

Zaiskrzyło między wami i szkoda że tak pomoc się układa, przed świętami.

Prawdopodobnie , Bardzo Dobrze", ale dla pewności autor skrótu by wyjaśnił.

Jeśli chodzi o sprawdzenie. To może bardziej było by na miejscu w tym przypadku, sprawdzenie problematycznych płyt, na innym sprawnym napędzie. Samo przeczyszczenie soczewki i dalej problem z odtwarzaniem wymienionych płyt. Nie da dalej pewności co do pełnej sprawności napędu.

 

Problematyczne płyty to są wszystkie z gazet ostatnio otwarłem swoje archiwum i żadna płyta z archiwum nie została odczytana soczewki nie czyściłem, bo jestem zabieganym człowiekiem i potrzebuje trochę miejsca i czasu. Kiedyś dostałem DVD z pewną usterką, że nie odczytywał pirackich filmów DVD a, że nie korzystałem z takich więc mi to nie przeszkadzało.

Na 99,9 % mam zabrudzoną soczewkę, gdyż teraz już nic się nie odczytuje więc miałem rację, że to soczewka bo wymysł, że to wina oprogramowania był kuriozalny.