Blue Ray Vs Płyty holograficzne


(Majster1942) #1

wspomnę że metoda holograficzna jest od bardziej dawna znana niż blue ray ale ją zaniedbali. Nic straconego bo teraz zapowiadają wielkie firmy blue ray 8 warstwowe 200 GB (bardzo delikatne i słabej żywotności) i są też zapowiedzi aż z 2002r! że możliwe są hologramowe 200 gb płytki na pewno wielu producentów się przeżuci.

dlatego robię tą ankietę by pochopnie dużo ludzi nie rzuciło się na jedną technologie a po paru miesiącach żałowało :smiley:


(Mati90 3) #2

ja myśle ze plytki holograficzne jeszcze pare dobrych lat(5-moze wiecej) nie bedea potrzebne gdyz po co nam taka pojemnosc ?? )dla piratow ?? blu-ray dadza sobie rade przez pare lat tak jak teraz dvd


(witek-pl) #3

Mati_90 to źle myslisz, bo standardowy blu-ray już teraz jest zbyt ciasny dla wydawców filmów, a wielowarstwowe płytki to jednak średnie rozwiązanie (większa rysa i kapeć). Holo prezentują się na papierze rewelacyjnie (pojemność i wysoki odczyt) ale właśnie, jakoś wciąż daleko do momentu aż to cudo będzie ogólnie dostępne. Dla mnie osobiście, nie powinno się zabijać danego formatu zbyt szybko (pamięta kto jeszcze Mini Disc?), bo wbrew pozorom dla mas nie jest to zbyt kożystne (ktoś ma za dużo kasy żeby ciągle zmieniać sprzęt na nowszy?).


(PeterMac) #4

Blu Ray jak już a nie Blue Ray :lol: