Blue screen: 10 00 00 1d

(Mirthall) #1

Witam!

Mam problem z komputerem. Windows XP sam się restartuje nr błędu 1000001d. Problem zaczoł się wczoraj kiedy to siostra odłączyła dvd, później po włączeniu komputera działał jakby nigdy nic, gdy włączyłem firefoxa komputer padł. IE i Opera również wywołują błąd. Żeby było zabawniej gry działają jakby nigdy nic, przez gry rozumiem: Ultima Online, Soldat, Enemy Flag. Wątpie żeby problem był z zasilaczem ponieważ komputer działał całą noc bez restartu. Jakieś sugestie? Postaram się za pewien czas wkleić jakieś wspomagające logi.

Używam anty-wirusa AVG i firewalla ZoneAlarm personal (?, nie pro :stuck_out_tongue: ). Z tego co poszukiwałem w google to znalazłem info o tym że ZA może być przyczyną problemu ale po zestrzeleniu ZA problem i tak występował.

Procesor: AMD Semperon 2500+.

RAM: 256 (333 mHz).

Karta graficzna: nVida Vanta 32 MB.

Pozdrawiam.

EDIT:

Próbowałem już restartować BIOS. Jutro spróbuje przełożyć ram i poprawdzać wszystkie połączenia i spróbuje wkleić logi ale to jutro po 16...

Złączono Posta : 17.03.2006 (Pią) 22:29

Troche już oczyściłem system, ale i tak wstyd mi że kilku plików brakuje, nie wiem co oznacza "Broken Internet access because of LSP provider" a raczej czego dotyczy, nie jestem pewien czy brak ow pliku jest od niedawna czy juz od dluzszego czasu.

Czy przyda Wam sie plik *.dmp? Jesli tak to moge podrzucic kilka z zapisem zdarzenia.

Złączono Posta : 19.03.2006 (Nie) 8:21

Czyżby nikt nie potrafił pomóc? :?

(Mario 89) #2

Toolbar jeśli chces to usuń.

Usuń

Natomiast nie znalazłm na google tego numeru błedu

Ściągnij EasyCleaner (free) przeskanuj rejestr i usuń błedne wpisy po czym usuń niepotrzebne pliki też tym programem.

Pozdro

(Micromac) #3

Anonimek nikt Tobie nie pomoże jak bedziesz tak bałaganił. Zapoznaj sie najpierw z regulaminem forum a dopiero zacznij działać.

Logi dajesz do działu Bezpieczenstwo. Natomiast dobrze by było gdybyś podawał dokładniejszy numer błędu jaki wyswietla system a nie wyrywkowy. Nikt tutaj nie jest jasnowidzem bo przyczyn może być wiele.

(Mirthall) #4

Dzięki za próbe pomocy, problem rozwiązałem przed chwilą, problem stwarzał sniffer: NetworkUltraSniffer a konkretnie plik: .netpryer.sys.

Pozdrawiam