Blue screen co robic ?. Podaje bład !( ACPI.sys i CLASSPNP)

Nie moglem zrobić fotki niestety ekranu, ale w dzienniku w save DUMP znalazlem ten bład i UWAGA podaje kod

0x100000d1 (0x00000034, 0x00000002, 0x00000000, 0xf85d7c98)

DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

Instalowałeś ostatnio jakieś sterowniki?

Jeśli tak, to spróbuj je przeinstalować, lub spróbować innej wersji (nawet starszej).

nie instalowalem sterowników … ;/

Jakis program zrobil mi anlazie tego i wyskoczylo ze mzoe to byc błąd pliku ACPI.sys i CLASSPNP.SYS

Sam już nie wiem… co robić :wink:

To są sterowniki systemowe.

Błąd tych sterowników może być powodowany przez nowo zainstalowany sprzęt.

ale nic takiego nie instalowalem …

Wymieniałeś ostatnio jakąś część komputera?

“Umożliwia systemowi operacyjnemu kontrolowanie ilości energii dostarczanej do poszczególnych urządzeń komputera” - Wikipedia.pl

Jeśli nie zmieniałeś żadnej części, przychodzi mi jedna rzecz do głowy - zasilacz? Podaj płytę główną, procesor i grafikę, wraz z modelem zasilacza :wink:

OStatnio wyciągałem tylko i wkladalem kosci od PAmięci RAm, ale tak nic nie wkladalem do kompa. Przyznam szczerze ze komp czasami dośc długo chodzi, mozna powiedzieć ze jak włączam rano to wyłączam wieczorem…

Typ procesora Intel Celeron, 1715 MHz (17 x 101)

Napięcie rdzenia 1.75 V

Typowa moc 63.5 W @ 1.70 GHz

Maksymalna moc 84 W @ 1.70 GHz

Nazwa płyty głównej ASRock P4i45D

ATI Radeon 9000 (RV250) Karta wideo

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

DIMM1: Kingston K 256 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 142 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

Typ BIOS’u AMI (11/13/02)

aha i mam biosa z 2002 roku mzoe wgrac nowego ?;/ nie wiem jak sprawdzic jaki zasilacz to jest :wink:

Zdejmij boczną ściankę komputera i na zasilaczu powinny być podane dokładne informacje. :wink:

Zasilacz komputerowy PC power Supply model take me 350 AC-230V 4A 50 Hz

Jesteś pewien, że dobrze wsadziłeś kości? Jeśli są w dualu (tzn. dwie kości pracują razem, powiedzmy 128 + 128 = 256) Wsadź je do gniazd tego samego koloru.

Ale komputer widać, że wiekowy :wink: Mi na starym kompie też co chwile wyskakiwał BSOD (tyle, że nie był 7 lat czyszczony, podkręciłem go do granicy - 96 mhz xD…).

Ogólnie przeczyść w środku - sprężone powietrze, odkurzacz, i jechane xD

Jeśli posprzątanie hardware kompa nie pomoże, to ja bym stawiał na ten zasilacz.

BIOS też przydało by się zaktualizować.

no tak komputer wiekowy, ale staram sięgo ratować i musi mi do konca wakacji wytrzymać bo wtedy kupuje laptopa. jak zaktualizować tego BIOSA pomożecie ?:slight_smile:

W środku komputer jest czysty staram sięgo czyscić :smiley:

ale przecież zasilacz działa albo nie działa…co ma do systemu windows? Rozumiem jakby sam sie restował to jest powód do tego by podejrzewacz zasilacz. Ja to bym sprawdził na linuksie. Ściągnij Ubuntu LiveCd i odpal bez instalowania na dysku i zobacz czy cos sie bedzie dzialo…Albo załatw płyte z windows i tam jest funkcja napraw.

a mozę sprawdzić te RAMY ?? a jak naprawie system z tej plytki od WIndowsa to nic nie powinno się stać prawda?:slight_smile:

ACPI.sys - Sterownik Microsoft ACPI

to jakis sterownik ACPI ?? mi co chwila sie komputer aktualizuje moze to byc przyczyną ?:slight_smile: Pobiera ciagle to nowe rzeczy itd :wink:

http://www.tweaks.pl/czytaj,aktualizacja_biosu,458.html - aktualizacja Biosu, ale najpierw sprawdź Ramy. :slight_smile:

Dranek , zasilacz równie dobrze może być uszkodzony. ACPI.sys, tak jak pisałem “Umożliwia systemowi operacyjnemu kontrolowanie ilości energii dostarczanej do poszczególnych urządzeń komputera”, a pomyśl co by się stało, jakby zasilacz był uszkodzony i podawał energię pod złym napięciem etc.?

Pamięć RAM możesz sprawdzić programem Memtest86+ (pod linkiem wersja na dyskietkę 3,5’’).

Archiwum rozpakowujesz i uruchamiasz plik install.bat z włożoną dyskietką. Potem uruchamiasz z niej komputer.

Są też wersje na CD (obraz ISO wypalasz na płycie za pomocą programu do nagrywania płyt i startujesz z niej komputer).

Jak zainstalowalbym nowe sterownik ido swojej plyty to nie zaszkodzi ?: i oczywiscie zaraz RAmy sprawdze :wink: