Blue Screen i błąd z plikiem nv4_disp.dl


(matifcb) #1

Witam pewnego dnia włączyłem komputer i oglądałem filmy tylko i było ok. Przyszedł mój znajomy i chcieliśmy pograć w Pro evolution 2010 i tu się zaczęło: najpierw gra przy włączaniu się zaciela i wyskoczył bluescreen z problemem pliku Nv4_disp.dll. Restart ponowne włączenie znowu bluescreen. Nowe sterowniki NVIDIA (mam geforce 9800GT) nic nie zmieniły. Directx nic nie dal. Myslalem ze to od wysokiej temperatury bo w windowsie przy Firefoxie nawet z 20 kartami włączonymi nic się nie działo a gdy włączyłem grę jakąś nowsza to odrazy zawieszał się. Obniżając opcje gry (rozdzielczość i detale ) gra chodziła trochę dłużej na prymitywnych detalach ale dało się pograć dłużej. Odinstalowanie sterowników nic nie daje zainstalowanie nowych tez.

W menadżerze sprzętu przy karcie widnieje wykrzyknik :

Włączając program speedfan nie widzi już temperatur karty nawet... a teraz najgorsze co mi się wydaje: włączając komputer na początku pokazują się obrazy z nazwa płyty, z wyborem windowsa, logiem i wczytywaniem windowsa i na niektórych z tych ekranów są jakieś "krzaczki" które pokazuje tu:

http://imageshack.us/g/263/zdjcie0078mc.jpg/

przewijając listę gg albo stronę z filmikiem na youtubie lub folder z plikami ekran mi nie płynnie przewija i haczy..

Filmy z wysoka rozdzielczością nie pokazują obrazu jest czarno, a zwykle dvdripy maja paski albo jakieś defekty w obrazie..


(matifcb) #2

mam program aida32 nie wiem czy to roznica

http://imageshack.us/photo/my-images/716/aaags.jpg/


(Kfirszt) #3

Masz uszkodzoną kartę graficzną (najprawdopodobniej jakieś zimne luty). Jeżeli jest jeszcze na gwarancji to oddaj do serwisu. Jeśli nie to masz dwie możliwości. Albo kupić nową, albo znaleźć jakiś dobry serwis elektroniczny, w którym zdiagnozują faktyczną przyczynę usterki i ją naprawią.


(Hamas Ssj) #4

Witam, mam podobny problem z komputerem. Wcześniej podczas grania komputer przycinał się i pojawiało się niebieskie tło i reset. Robiłem system od nowa, wymieniłem dysk twardy, sprawdzałem każdą kostkę ramu, wymieniłem zasilacz i dalej to samo. Problem zauważyłem podczas gry w cs’a, ale w innych grach miałem podobnie. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty i trochę pomogło bo już nie muszę za każdym razem resetować kompa przy zacięciu, tylko zminimalizować do windowsa i przez chwilę jest normalnie. Ostatnio nawet przy pracy w firefoxie się zacina po aktualizacji do firefoxa4.

W speedfanie po pierwszym przycięciu znika mi jedna z temperatur od karty graficznej.

zrzut z aida64

http://imageshack.us/photo/my-images/29/aidax.png/

może ktoś pomoże.