Blue screen i diagnoza przyczyn

(aholz) #1

Witam

Posiadam laptopa asus k52j z orginalnie załadowanym win7 home. Od pewnego czasu zaczęły się pojawiać przy okazji różnych czynności blue screeny. Zaniosłem lapka do serwisu gdyż sprzęt jest na gwarancji. W serwisie przeinstalowano system i wróciłem do domu. Zapytałem o przyczynę tych blue ekranów ale nie potrafiono mi odpowiedzieć co powodowało te zrzuty. Po reinstalacji system wymaga wielu aktualizacji i ku mojemu zdziwieniu już podczas jednej z nich pojawił się blue screen. Po załadowaniu wszyskich aktualizacji kilka dni było spokoju jednak dzisiaj znowu był zrzut pamięci. Mam zapisane w katakogu windows/minidump pliki ze szczegółami ale za chiny nie mogę ich odczytać aby stwierdzić czy jest to problem z oprogamowaniem czy jest to problem sprzętowy?

pozdrawiam

(Kris-is) #2

Jeśli chodzi o odczytanie plików minidump, to można je odczytać tym programem: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Ale i z tego co wyżej podałeś w cytacie można coś odczytać - BCCode: 50:

cieh.jpg

PS. Popraw tytuł wątku na bardziej konkretny :wink:

(aholz) #3

Bardzo dziękuję za odpowiedź ale z listy wymienionych możliwości przyczyn problemów nie jestem w stanie określić co powinieniem w tej sytuacji zrobić...

Oto co udało mi się wydostać na temat szczegółów: